“Nuk kishte puls”, mjeku i Danimarkës tregon çfarë na ndodhi me Eriksenin në fushë

Ngjarja e ditës së djeshme, në ndeshjen Danimarkë-Finlandë, ku mesfushori danez Kristian Eriksen pësoi atak kardiak, duke qëndruar pa ndjenja për disa minuta në fushë, ka tronditur të gjithë botën e futbollit dhe jo vetëm. Për fatin e mirë, tashmë mesfushori i Interit është në gjendje të qëndrueshme shëndetësore dhe kjo

Detaje tronditëse, mjeku i Maradonës akuzohet për vrasje, nisin hetimet!

Mjeku i Diego Armando Maradonaa po hetohet për neglizhencë mjekësore dhe policia po e trajton vdekjen e futbollistit si një vrasje të mundshme. Policia ka bastisur shtëpinë e mjekut personal Leopoldo Luque, të dielën dhe hetuesit po kërkojnë të gjithë stafin mjekësor të përfshirë në kujdesin e tij. Mjeku po hetohet nga