Korabi demolon Kadinon, Emir Aliu në element

Korabi ka harruar shumë shpejtë disfatën e javës së kaluar në transfertë ndaj liderit Pelilsterit, duke mundur sot në Dibër ekipin shkupjan të Kadinos me shifrat 4:0, njofton “infOSport.mk”. Skuadra vendase në asnjë moment nuk diskutoi çështjen e fitores, ndërsa fitoren e skuadrës dibrane e paralajmëroi Elmir Aliu, vetëm pas 4

Azdren Mena debuton me gol te Korabi

Azdren Mena ka bërë një super debutim me fanellën e Korabit, duke i siguruar fitoren skuadrës së tij të re në përballjen miqësore ndaj Ohrid Lihnidos, njofton “infOSport.mk”. Mena ditë më parë u prezantua nga ana e drejtuesve të skuadrës së Korabit, të cilët si duket nuk kanë gabuar, pasi 20-vjeçari

Korabi  aktivizohet sërish në merkato, transferon futbollistin e Struga TL

Korabi është aktivizuar sërish në merkato, teksa sot ka prezantuar Azdren Menën, futbollistin 20-vjeçar, i cili te skuadra dibrane vjen nga rradhët e Striga Trim Lum, njofton “infOSport.mk”. Mena luan si mesfushor, ndërsa bëhet përforcimi i 5-të për Korabin në këtë afat kalimtarë, pas qendërmbrojtësit Ylber Beqiri, mbrojtësit Ismail Abdullahu, mesfushorit

Korabi mund Renovën në Ohër

Korabi ka shënuar fitore minimale 1:0 daj Renovës në miqèsoren e zhvilluar në Ohër, njofton "infOSport.mk". Ishte kjo një ndeshje e barabartë, në të cilën dibranët u treguan më të suksesshëm dhe në fund falë golit të shënuar nga Ujkan Muça arrutën deri tek fitorja Ujkan Muça pas transferimit te Ohrid Lihnidos,

Korabi cakton edhe 3 miqësore të tjera

Skuadra e Korabit gjatë ditës së sotme ka zhvilluar miqësoren e parë në kuadër të përgatitjeve për stinorin pranveror. Kundërshtarë i skuadrës dibrane ishte Veleshta e ligës së tretë, ndërsa në fund rezultati ishte 3:1 në favor të skuadrës së Korabit, drejtuesit e së cilës tashmë kanë caktuar edhe 3 miqësore

Korabi prezantoi  përforcimet e reja

Gjatë ditës së sotme ekipi i Korabit startoi me përgatitjet për stinorin pranveror, ndërsa bashkë prezantuan edhe përforcimet e reja të konfirmuara deri më tani, njofton “infOSport.mk”. Kështu në prani të Kryetarit, Habib Klloboçishta, u prezantuan futbollistët si Emir Aliu, i cili erdhi nga rradhët e Vardarit të Forinës, pastaj Ersin

Korabi vazhdon me përforcime cilësore, transferon futbollistin e Renovës

Korabi vazhdon me përforcimin e rradhëve të veta në prag të pjesës së dytë të kampionatit në Ligën e Dytë – Perëndim, njofton “infOSport.mk”. Pas Ismail Abdullahut, Ersin Fetahit dhe bomberit Emir Aliu, drejtuesit e kësaj skuadre kanë arritur të bëjnë për vete edhe qendërmbrojtësin e talentuar, Ylber Beqiri. https://www.facebook.com/KF.KORABI1921/photos/a.10155277436379659/10157835360464659/?type=3&theater Ky së fundmi