Dibrani Ujkan Muça pranë transferimit te FC Llapi!

Skuadra e Llapit me kryetrajnerin Tahir Batatina, njihet si një skuadër që ju jep shumë hapësira talentëve të rinj, teksa drejtuesit e skuadrës nga Podujeva së fundmi kanë shfaqur interesim edhe për talentin dibran, Ujkan Muça. Siç mëson “infOSport.mk”,  Muça ndodhet në Kosovë dhe palët janë duke diskutuar çështjet e fundit

Korabi zgjedh çështjen e trajnerit

Korabi ka zgjedhur çështjen e trajnerit, teksa sot këtë post i’a ka besuar kërçovarit, Nazmi Ajdini, njofton “infOSport.mk”. Ajdini në postin e trajnerit do të pasojë Bobi Stojkoskin, i cili u shkarkua nga ana e drejtuesve të Korabit me të përfunduar stinori vjeshtorë. Ajdini për herë të fundit kishte udhëhequr Vëllazërimin

Korabi shkarkon trajnerin

Skuadra e Korabit nga Dibra që pjesën e parë të sezonit në Ligën e Dytë – Perëndim e mbylli në pozitën e 5-të me 24 pikë, (plotë 13 pikë larg pozitës së parë që mbahet nga Skopje), ka mbetur pa trajner, teksa drejtuesit e kësaj sakudre vendosën të shkarkojnë trajnerin