Tairi: Ta nisim mbarë edhe këtu dhe në fund të sjellim trofeun e Kupës në Strugë

Struga Trim Lum sot si mysafir në Negotinë, kundër Vardarit të këtij qyteti, do të zhvilloj takimin e 1/16 së finales në kuadër të Kupës së Maqedonisë, njofton "infOSport.mk". Ekipi strugan është favorit absolut në këtë ndeshje, ndërsa një gjë të tillë pranon edhe kapiteni Flamur Tairi. Ai madje shprehet shumë

Tairi flet për stërvitjet individuale, vazhdimin e kampionatit dhe mbetjen apo rënien nga liga

Kanë kaluar mbi 2 muaj që kur Qeveria e vendit tonë vendosi ti pezullojë të gjitha aktivitetet sportive, kjo për shkak pandemisë “Covid 19”, që tashmë ka kapluar gjithë globin. E gjithë kjo bëri që gjithë futbollistët të mbeten të izoluar në shtëpitë e tyre, për tu përgatitur në mënyrë individuale. Kapiteni