KHF Çair kualifikohet në finale, Latifi paralajmëron Gjorçe Petrovin: Finalet nuk luhen, por fitohen

Klubi i hendbollit të femrave Çair vazhdon të befasojë me rezultatet e saja impresionuese, teksa së fundmi kjo skuadër arriti të sigurojë edhe finalen e Kupës së Maqedonisë. Vashat e Çairit të udhëhequr nga trajneri Basri Latifi, në gjysmëfinale mundën rivalin e qytetit, KHF Vardar, me rezultatin 32:28, edhe pse pjesa

Kadriu, Asani dhe Sadiki largohen nga Erzeni!

Erzeni nuk arriti do të mbijetojë këtë vit në Superligën shqiptare, ashtu që në edicionin e ardhshëm kjo skuadër do të luaj në Ligën e Dytë të Shqipërisë. Rënja një kategori më poshtë, do të sjellë edhe shumë ndryshime në skuadër, të cilat janë paralajmëruar që tani. Kështu, nga kjo skuadër me

Pas Besartit Ibraimit, Besa e Dobërdollit kontakton edhe Ferhan Hasanin!

Besa e Dobërdollit sezonin e ri do të luaj në elitën e futbollit vendor, ndërsa me këtë rriten edhe ambiciet e këtij klubi, që pas vetes ka një sponzor serioz, në familjen Tahiri, me në krye Haxhi Muhamedin. Burime të afërta me “infOSport.mk”, bëjnë me dije se ky i fundit është

Jasir Asani në telashe para “Euro 2024”

Trajneri i Guangju në Korenë e Jugut, Li Jung Ho e ka aktivizuar vetëm 8 minuta këtë kampionat Jasir Asanin, ndërkohë para gazetarëve ai është shprehur se Jasiri ka shtuar peshë: “Ai ka shtuar shumë peshë dhe s’është mjaftueshëm i mirë në stërvitje. Edhe nëse humbim 10 ndeshje radhazi, Asani përsëri

Shkëndija dhe Besa e Dobërdollit vihen pas bomberit Besart Ibraimi!

Besart Ibraimit në fund të qershorit i përfundon kontrata me Struga Trim Lum, ndërsa kjo ka bërë që në adresë të bomberit të vijnë ofertat e para, mëson “infOSport.mk”. Burime të afërta me portalin tonë, thonë se për shërbimet e golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit vendor janë vënë