Kupa e Kosovës, në finale do të luajnë Prishtina dhe Ballkani

Prishtina dhe Ballkani do të diskutojnë Kupën e Kosovës këtë edicion, pasi sot në gjysmëfinale arritën të eliminojnë, Dritën, gjegjësisht Suharekën, njofton “infOSport.mk”. Pas barazimit pa gola në ndeshjen e parë, Drita dhe Prishtina të njëjtën gjë e përsëritën edhe sot, me ç’rast vazhdimet dy herë nga 15 minuta, ishin ata

Kupa e Kosovës, finale para finales

Shorti i ndeshjeve gjysmëfinale të Kupës së Kosovës na ka servuar një finale para finales, pasi në konkurrencë të 4 skuadrave, ku dy prej tyre ishin nga Superliga dhe dy nga Liga e Parë, goglat vendosën që skuadrat e të njëjtit rang të takohen mes vete, njofton “infOSport.mk”. Kështu në gjysmëfinale

Kupa e Kosovës, Prishtina me epërsi minimale, barazojnë Drenica dhe Vëllaznimi (VIDEO)

Sot janë zhvilluar dy ndeshjet e para të gjysmëfinales së “Digitalb” Kupës së Kosovës në futboll. Prishtina ka shënuar fitore në cilësinë e vendasit në stadiumin “Shahin Haxhiislami” në Pejë kundër skuadrës së Ligës së Parë, Vushtrrisë, me rezultat minimal 1:0. Golin e fitores për Prishtinën e shënoi Basid Khalid, në