Guardiola do ta shesë Sterlingun për të sjellë te Siti dy super yje!

Pep Guardiola është duke planifikuar një revolucion të sulmit te Mançester Siti. Sipas asaj që pohojnë mediat në Angli, strategu spanjoll i “pasanikëve” nga Mançesteri është gati të lirohet nga shërbimet e Rahim Sterling, për të sjellë në “Etihad Stadium”  sulmuesin e Borusia Dortmundit, Erling Haaland, si dhe sulmuesin e

Mançester Siti godet në merkato, buzëqesh Guardiola

Djaloshi nga Kilmarnoku, Liam Smith ka vulosur një transferim me vlerë 240,000 euro te kampionët e Anglisë, Mançester Siti. Mesfushori 17-vjeçar në këtë mënyrë ju ka dhënë fund spekulimeve duke firmosur një kontratë katërvjeçare me “pasanikët” nga Mançesteri. Lojtari i moshave të Skocisë ka qenë subjekt i interesit të disa klubeve të

Guardiola i del në mbrojtje Xhakës: Ai është një lojtar i jashtëzakonshëm

Çështja Granit Xhaka ka tërhequr shumë vëmendje në Angli, teksa së fundmi lidhur me këtë rast, ka folur edhe trajneri i Mançester Sitit, Pep Guardiola. Strategu spanjoll i ka dalë haptazi në mbrojtje futbollistit shqiptarë, duke thënë se ai ka diçka të veçantë dhe se incidentin që ndodhi me tifozët