Patrioti me ‘bateria’, braktisi mbrëmjen për shkak gjuhës shqipe, iu gëzohet golave të shqiptarëve si i çmendur!

Patrioti me ‘bateria’, apo më mirë thënë lojtari me numër 5 lëshoi gala mbrëmjen e Agjensionit për Rini dhe Sport, kur kjo e fundit ndante çmimin e më të mirëve për vitin që lamë pas, për shkak se në të u fol në gjuhën shqipe, ndërsa i njëjti sonte iu

Postimi i Kasiljas në ‘Twitter’ që shkatërroi Murinjon

Lufta ndërmjet Iker Kasiljas dhe Hoze Murinjos ka rifilluar pas më shumë se pesë vitesh, që nga koha kur tekniku portugez u largua nga Real Madridi. Ishte portugezi Murinjo që u rikthye të ‘thumbojë’ ish-gardianin e tij, duke thënë se ai është një 37 vjeçar dhe se koha e tij te përfaqësuesja

Sportisti kosovar një hero i vërtetë, ndal personin që rrezikonte me kallashnikov (VIDEO)

Jo rastësisht mban epitetin e njeriut më të fortë Kosovë, e ky është Bujar Muli i cili me fuqinë e tij fizike ka mahnitur mbarë Kosovën. Por përveç kësaj Muli njihet edhe si një besimtar dhe person i përkushtuar në punën që kryen tani jashtë vend si sigurim i një klubi nate. Se sa është

Gazetari sportiv Reshat Ibraimi shpërrthen ndaj Stoilovit: ‘Stole, jam krenar që jam shqiptar, ndërsa ti zgjohu nga anestezioni’

Nuk kanë të ndalur regaimet ndaj hendbollistit të përfaqësueses së Maqedonisë, Stole Stoilov, i cili mbrëmë në mënyrë demonstrative, i pakënaqur që në ndarjen e çmimeve për më të mirët e vitit 2018-të nga ana e Agjensionit për Rini dhe Sport u përdor gjuha shqipe, braktisi gala mbrëmjen, që u mbajt në ‘Aleksandar Pallas’,

Mbape sot mbushi 20 vjet, ditëlindja ime më e mirë: Kur takova Zidanen dhe Ronaldon

Kylian Mbape, një nga futbollistët më premtues që ka sot bota e futbollit, po feston ditëlindjen e 20-të. Në këtë ditë të shënuar, ylli i PSZH-së ka zgjedhur ditëlindjen e 14-të, si më të mirën e tij. Gjashtë vite më parë, Mbape si një 14 vjeçar ishte në prova te Real Madridi,

Gjithsej të etiketuara

Zekirja Ramadani në Renato Dall’Ara mysafir special i Xhemailit

Ish trajneri i FC Shkupit, Zekirja Ramadani, i cili aktualisht po udhëheq me mjaft sukses skuadrën e Ferronikelit, mbrëmë ndoqi nga afër ndeshjen e fundit të javës së 16-të në ‘Serie A’ midis Bolonjas dhe Milanit, ku ishte mysafir special i Blerim Xhemailit, njofton ‘infOSport.mk’. Menjëherë pas përfundimit të ndeshjes, Ramadani

E pabesueshme, por e vërtetë!!! Ndeshja anulohet për shkak të korbave

Një ndeshje futbolli mund të anulohet për arsye nga më të ndryshmet, por shpjegimi që ka dhënë sot Federata Gjermane për anulimin e takimit të kategorisë së katërt, ndryshe e njohur si Regionalliga Ëest mes skuadrave të Boner SC dhe TV Hernekraft, është unike në llojin e saj. Ndeshja është anuluar

Kryeministri shqiptarë, Rama elozhe për Canën: Loriku një shembull për sportin shqiptar

I pranishëm mes shumë figurave të njohura në ceremoninë e organizuar enkas për ish-kapitenin e Shqipërisë, Lorik Cana, ishte dhe kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama. Kryeministri shqiptarë mbajti një fjalim në këtë eveniment, ku i thuri elozhe Canës dhe përloti nënën e këtij të fundit. Në fjalën e tij, Rama u