Napoli e kërkon bomberin e Lacios, Immobile, por…..

Napoli dëshiron të transferojë goleadorin e “Serie A”, Çiro Immobile, por bomberi bardhekaltër është i paprekshëm për presidentin e Lacios, Klaudio Lotito. Numri 1 i Lacios e konsideron të pashitshëm sulmuesin e kombëtares italiane për të cilin drejtori sportiv, Igli Tare ka përgatitur një kontratë të re. Aktualisht Immobile është nën kontratë

Imobile thyen rekord me gola në Seria A

Plot 24 golat që Imobile ka shënuar në këto 28 javët e para të kampionatit në Seria A, janë padyshim një statistikë shumë e rëndësishme. Në 60 vitet e fundit, vetëm Higuain me 26 gola te Napoli në sezonin 2015-16 ka realizuar më shumë se sulmuesi i Lazios, pas 28

LE, Strakosha me Lacion e tij demolojnë Steauan dhe kalojnë në 1/8 e finales (VIDEO)

Skuadra e Lacios ka shkatërruar me rezultatin 5:1 rumunët e Steaua Bukureshtit,  duke përmbysur kështu fitoren minimale (1:0) të rumunëve nga ndeshja e një jave më parë në Bukuresht. Skuadra nga kryeqendra italiane e gardianit shqiptarë, Thomas  Strakosha, çështjen e udhëtuesit për në fazën e 1/8 së finales e zgjodhi që