Juventus po synon transferimin e Ikardit!

Skuadra kampione në fuqi e Italisë, Juventusi po përgatitet për një transferim senzacional. “Bardhezinjtë” janë duke punuar në transferimin e sulmuesit Mauro Ikardi, mirëpo vetëm pas përfundimit të sezonit aktual. Drejtori sportiv i “Zonjës së Vjetër”, Fabio Paratici, ka provuar që ta blinte argjentinasin verën e kaluar, por ai kishte zgjedhur

Interi dhe Ikardi shumë larg, ja tre emrat që mund të zëvendësojnë argjentinasin!

Duket se marrëdhënia mes Interit dhe Mauro Ikardit është thyer përfundimisht. Në një situatë të tillë, ku duket e vështirë të ketë prapakthehu nga të dyja palët, drejtuesit “zikaltër”, Marotta dhe Ausilio, por mendojnë për zëvendësuesin e argjentinasit. Klubi milanez duket se ka arritur marrëveshjen me Duvan Zapatan e Atalantës, por