Kapiteni i Kosovës për rrëzimin e Qeverisë, Kurti: U hodh poshtë fjala e popullit!

Kapiteni i Përfaqësueses së Kosovës, Amir Rrahmani ka reaguar pas zhvillimeve të fundit politike në Kosovë, aty ku deputetët mbrëmë vonë votuan për shkarkimin e Qeverisë, së Albin Kurtit. Futbollisti i skuadrës italiane të Veronës, tashmë dy javë të plota ndodhet i vetmuar në izolim për shkak të koronavirusit, ndërsa atë

Berisha: Kujdes për veten dhe të tjerët, në qershor do t’ju bëjmë krenarë

Mesfushori i Përfaqësueses së Kosovës, Bernard Berisha ka dhënë mesazhin e tij për të gjithë popullin e Kosovës pas përhapjes së koronavirusit Covid-19 edhe në vendin tonë. Ky është mesazhi i anëtarit të skuadrës ruse të Akhmat Grozny: “Përshëndetje të gjithëve. Duke marrë parasysh se kohët e fundit është përhapur koronavirus ju

Aliti vjen me një mesazh të madh, qëndroni në shtëpi, në qershor e realizojmë ëndrrën

Mbrojtësi i Përfaqësueses së Kosovës, Fidan Aliti nëpërmjet një mesazhi ka apeluar të qytetarët e Kosovës që të qëndrojnë në shtëpitë e tyre në mënyrë që ta përballojmë më lehtë situatën me koronavirusin, që ka kapluar gjithë Botën, përfshirë këtu edhe vendin tonë. “Të dashur qytetarë të Kosovës dhe adhurues të

Aliti: Ndaj Anglisë më shumë dëgjoheshin “Dardanët” se anglezët, kështu do jetë edhe në Shkup

Ndeshja midis Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, e vlefshme për gjysmëfinalen e Ligës “D” të Kombeve, po zgjon shumë interesim si në vend, ashtu edhe tek fqinjët tanë kosovar, të cilët pritet që të pushtojnë Shkupin ditën e zhvillimit të ndeshjes. Në një lidhje direkte me emisionin “Zona Gol” në SuperSport,

Bardhi: Unë jam nip Kosove, por në fushë do të tentojë t’i fitojë dajtë (Video)

Në intervistën për emisionin “Ich bin Albaner“ të moderatorit Kreshnik Ibrahimi në Televisionin T 7 në Prishtinë, futbollisti i Levantes dhe i reprezentacionit të Maqedonisë, Enis Bardhi mes tjerash ka deklaruar se si nip Kosove do të mundohet t’i fitojë dajtë e tij në ndeshjen e 26 marsit në Shkup

Biletat nga ndeshja Maqedoni-Kosovë dalin në faqen ër shitblerje, “Merrjep”!

Kosova me datë 26 mars do ta luajë ndeshjen më të rëndësishme në historinë e saj kundër Maqedonisë së Veriut, në kuadër të gjysmëfinales të Ligës së Kombeve për të siguruar më pas një përballje me fituesin nga ndeshja, Gjeorgji-Bjellorusi. Prandaj, përkundër kërkesave shumë të mëdha, blerja e biletave të kësaj

Maqedoni-Kosovë, ja cilën përfaqësuese e favorizojnë bastoret e mëdha

Përfaqësuesja e Maqedonisë me 26 mars në arenën "Todor Proeski" në Shkup zhvillon ndeshjen kundër Kosovës, ndeshje kjo e vlefshme për gjysmëfinalet e Ligës së Kombeve në Ligën D, por që është e vlefshme edhe për kualifikime në Euro 2020. Fituesi i këtij takimi do të takohet me fituesin e takimit

Hajrizi, godet gjuajtjet e lira me “Bismilah” (VIDEO)

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll u tregua fantastike në ndeshjen kundër Islandës në kuadër të ndeshjes së parë parakualifikuese për Botërorin e vitit 2023. E në këtë ndeshje fantastik ishte edhe basketbollisti kosovar, Drilon Hajrizi. Në gjuajtje e lira që ekzekutonte Hajrizi, nga lëvizja e buzëve siç duket para se të gjuante