Super Emir Sahiti i siguron kualifikimin në çerekfinale Hajdukut (VIDEO)

Emir Sahiti, një emër i njohur ky edhe për futbollin tonë vendor, vazhdon të bëjë mirë këtë edicion me fanellën e Hajdukut në futbollin kroat, shkruan “infOSport.mk”. Pas dy golave të shënuar në kampionatin elitarë të Kroacisë, Sahiti, gjeti golin e dytë edhe në kuadër të ndeshjeve të Kupës. Ish futbollisti

Perishiç i befason të gjithë, rikthehet te Hajduku për të ndalur Dinamo Zagrebin!

Ivan Perishiç vetëm pas një viti do të largohet nga Tottenhami, te e cila skuadër u transferua verën e vitit të kaluar nga rradhët e Interit. Edhe pse ka edhe një vit kontratë me “Spërsat”, një ndër lojtarët më të rëndësishëm të kombëtares kroate ka zgjedhur të ndërpresë bashkëpunimin me klubin

Hajduku nuk i besoi dhe e huazoi, Emir Sahiti ndëshkon dhe i mund i vetëm gjigandët kroat (VIDO)

Ish futbollisti i Rabotniçkit, Emir Sahiti, verën e vitit 2018-të braktisi rradhët e “romantikëve” dhe iu bashkua Hajdukut, mirëpo te kjo skuadër asnjëherë nuk arriti që të gjejë hapësirën e duhur, njofton “infOSport.mk”. 21-vjeçari me gjigandët kroat nga Spliti kishte zhvilluar vetëm 4 ndeshje zyrtare në Superligën e Kroacisë, ndërsa në