Enis Bardhi rikthehet në La Liga, aty ku krijoi famë!

Enis Bardhi mund të rikthehet në Spanjë, gjatë kësaj merkato verore. Sulmuesi shkupjan, prej një sezoni është pjesë e Trabzonspor në Turqi, me të cilët është aktivizuar në 30 ndeshje. Sipas raportimeve të fundit, thuhet se interes për anëtarin e përfaqësueses së Maqedonisë, ka shfaqur Valencia. Këta të fundit kërkojnë ta afrojnë

Planifikonte masakrën në “El Clasico”, terroristi dënohet me 3 vjet burg

Në prill të vitit 2020, “El Clasico” mes Barcelonës dhe Real Madridit duhej të zhvillohej në “Kamp Nou”, por u anulua shkaku i COVID-19. Ndonëse tifozët ishin të zhgënjyer, rezultoi se ky vendim i ka shpëtuar jetën shumë tifozëve, por edhe futbollistëve. Policia spanjolle kishte arrestuar një shtetas maroken me dyshimin se

Pas ndeshjes Inter-Sassuolo, “Covid 19” mund të shtyhet edhe një ndeshje tjetër, këtë herë në La Liga!

Pas ndeshjes midis Interit dhe Sassuolos në Serie A, që u anulua për shkak “Covid 19”, për arsye të njëjtë mund të anulohet edhe një ndeshje tjetër, këtë herë në La Liga. 6 futbollilstë të Real Valjadolid kanë rezultuar pozitiv me “Covid 19”, sipas “Diario Sport”. Përveç kësaj, disa nga futbollistët