Tërmet 7 ballësh në “Enfilld Roud”, Liverpull – Mançester Junajted 7:0 (VIDEO)

Liverpulli ka regjistruar fitoren më të thellë në histori përballë rivalit historik, Mançester Junajtedit. Duke parë formën e të dyja skuadrave, në “Enfilld Roud” pritej një ndeshje me shumë paqartësi, mirëpo realiteti doli të jetë krejt ndryshe, me një Liverpull që zhvilloi ndeshjen më të mirë të sezonit, duke e

Junajtedi me paga marramendëse në Premierligë, pasojnë Liverpulli dhe Siti

Potenciali ekonomik i Premierligës angleze është i padiskutueshëm. Këtë e demonstrojnë klubet e tyre në tregjet e transferimeve, ku ata paguajnë miliona për të nënshkruar me futbollistë të ndryshëm, duke lidhur kontrata astronomike. “The Times” ka publikuar të dhënat ekonomike të skuadrave kryesore në garë, për sa u përket  pagave, e

Mançester Jun. nënshkruan marrëveshjen më të madhe të sponzorizimit në histori të Premierligës!

Skuadra e Mançester Junajted ka njoftuar për marrëveshjen më të madhe të sponsorizimit të fanellave në historinë e Premierligës, me “TeamViewer” të vendosur për të zëvendësuar “Chevrolet”, transmeton Insporti. Prodhuesit amerikanë të makinave kanë qenë në pjesën e përparme të bluzave të Junajted që nga viti 2014 dhe ato do të

Klop flet për paraqitjen e Shaqirit në derbin e madh ndaj Junajtedit!

Trajneri i Liverpullit, Jurgen Klop ka thënë fjalë të mira për futbollistin shqiptarë, Xherdan Shaqiri, pas paraqitjes së këtij të fundit në ndeshjen derbi kundër Mançester Junajtedit. Shaqiri ishte titullar në këtë ndeshje, duke luajtur 76 minuta pastaj u zëvendësua me Kurtis Xhons. Sidoqoftë, trajneri gjerman mendon se ka gabuar me vendimin

“Carabao Cup”, Siti eliminon sërish Junajtedin, cakton finale kundër Totenhamit të Murinjos (VIDEO)

Mançester Siti është kualifikuar në finalen e madhe të Liga Kupës së Anglisë (Carabao Cup), ku do të luftojë edhe për trofeun e katërt me rradhë në kuadër të këtij turneu, pasi sonte në derbin lokal, mundi Mançester Junajtedin me shifrat 2:0, njofton “infOSport.mk”. “Citizens” edhe para një viti kishin eliminuar

Junajtedi mundi Aston Villan, barazohet me pikë me Liverpullin në krye të renditjes (VIDEO)

Skuadra e Mançester Junajtedit vitin 2021 e nisi me këmbë të mbarë, teksa mundi Aston Villën me shifrat 2:1 në ndeshjen e vlefshme të javës së 17-të në Premierligë, njofton “infOSport.mk”. Që të dyja skuadrat krijuan shumë raste për shënim, ndërkohë të parët që avansuan ishin “Djajtë e Kuq”, falë golit

Me shumë fat dhe gol në kohën shtesë Junajtedi vitin 2020 e mbylli në vendin e dytë (VIDEO)

Mançester Junajtedi vitin 2020 do ta mbyllë në pozitën e dytë në Premierligë, teksa sonte mundi minimalisht 1:0 Vulverhemptonin në ndeshjen e vlefshme të javës së 16-të, njofton “infOSport.mk”. Të dyja skuadrat zhvilluan një ndeshje shumë të fortë, duke mos lejuar shumë zbraztira në mbrojtjet e tyre, ndërsa kur mendohej se