Sulmuesi argjentinas i Atl.Madridit kalon te Fulhami

Sulmuesi argjentinas Lusiano Vieto sezonin e ri do të luaj te Fulhami. Vieto te skuadra angleze vjen nga rradhët e Atletiko Madridit, ku do të luaj në formë huazimi.
24-vjeçari Vieto sezonin 2016/2017 luajti si i huzuar te Sevilja, ndërsa gjatë pjesës së dytë ai ishte huzuar te Valencia.

Gjatë karrierës së tij ai ka luajtur edhe me Rasing Klub në Argjentinë si dhe për Viljarealin. Pjesë e Atletiko Madridit, Vieto është që nga viti 2015-të.

Leave a Reply