Skenderovski zëvendëson Bozhoviqin në krye ekipit përfaqësues të futsalit

Vasko Skenderovski do të jetë seleksionuesi i ri i ekipit përfaqësues të futsalit, njofton “infOSport.mk”. Skenderovski në këtë post do të zëvendësojë strategun serb Ivan Bozhoviq, dorëheqjen e të cilit e pranoi Këshilli Drejtues i Federatës së Futbollit të Maqedonisë. Në këtë mënyrë Skenderovski rikthehet në krye të përfaqësueses së futsalit në

Futsal, Maqedonia e Veriut pëson edhe nga Kosova

Pas disfatës (1:6) ndaj Slovenisë, përfaqësuesja e Maqedonisë së Veriut në futsal, sonte ka pësuar edhe humbjen e dytë në kuadër të ndeshjeve parakualifikuese për Kampionatin Botëror të  vitit 2020, njofton “infOSport.mk”. Të përzgjedhurit e seleksionuesit Ivan Bozhoviq, në palestrën “Jane Sandanski” u mundën nga përfaqësuesja e Kosovës me rezultatin

Miqësorja Maqedoni e V. – BeH, që nuk i ngjau një epiteti të tillë (VIDEO)

Pas barazimit 3:3 në ndeshjen e djeshme të zhvilluar në Bihaç, sot përfaqësuesja e Maqedonisë së Veriut në futsal u mund nga Bosnje e Hercegovina me rezultatin 9:5, njofton “infOSport.mk”. Edhe pse ishte vetëm një miqësore, në parket nuk rezultoi të jetë e tillë. Starte të ashpëra, zënka, madje edhe tërheqje

Sonte Maqedonia e Veriut miqësore me Bosnje e Hercegovinën

Përfaqësuesja e Maqedonisë së Veriut në futsal, sonte do të zhvillojë miqësoren e parë nga gjithsej dy të parapara kundër nikoqirëve të Bosnje e Hercegovinës, njofton “infOSport.mk”. Këto ndeshje trajnerit Bozhoviq do ti shërbejnë si parapërgatitjet për ndeshjet eliminatore për Botërorin e vitit 2020, që nga data 22 deri me 27

SH.M. “Cvetan Dimov” shpallet edhe kampione shtetërore në ligën e futsalit shkollor

Pas titullit kampion në nivel të qytetit të Shkupit, ekipi i futsalit të SH.M “Cvetan Dimov”, i udhëhequr nga dyshja e profesorëve të edukatës fizike, Enes Qaili dhe Samet Sinani,  është shpallur kampione e futsalit shkollor edhe në nivel shtetëror, njofton “infOSport.mk”. Ata dolën më të mirë në ndeshjet finale, ku

Prej nesër starton faza e “play-off” dhe play-out” në elitën e futsalit vendor

Prej nesër në elitën e futsalit vendor startojnë ndeshjet e fazës “play-off” dhe “play-out”, ku edhe përfundimisht do të mësojmë se cila skuadër do të shpallet kampione dhe cila skuadër do të humb statusin elitarë, njofton “infOSport.mk”. Në fazën “play-off” do të garojnë 4 skuadrat e para, ku Futsal Shkupi futet

Përfundon turneu përkujtimor në futsal “Haraçina 2001”, ekipi i “Frank” shpallet kampion

Mes emocioneve dhe atmosferës festive është mbyllur dje në Haraçinë, turneu tradicional përkujtimor  Dëshmorët e Kombit "Haraçina 2001". Fitues i këtij turneu doli të jetë ekipi i “Frank”, që në finalen e madhe mundi ekipin e “Dëshmori Mirsad Avduli”. Në të dyja ekipet luajtën shumë yje të minifutbollit shqiptar nga Maqedonia dhe

Debutim ëndërrash për Ismailin me Futsal Shkupin, ‘manita’ ndaj Shkëndijës

Taulant Ismaili, përforcimi më i bujshëm i Futsal Shkupit gjatë afatit kalimtarë të dimrit, ka bërë një debutim ëndërrash me fanellën e skuadrës ‘bardhekaltër’ nga Çairi, duke realizuar ‘manita’ në fitoren 8:2 ndaj Shkëndijës në Tetovë, njofton ‘infOSport.mk’. Ishte kjo ndeshja e parë e stinorit pranveror në elitën e futsalit vendor