Lajm jo i mirë për Kosovën, kundër Çekisë pa sulmuesin kryesor, Muriqi!

Sulmuesi i Përfaqësueses së Kosovës, Vedat Muriqi, nuk do të jetë në gjendje të luajë në ndeshjen kundër Çekisë, më 14 nëntor në Plzen. Përkundër përpjekjeve maksimale dhe dëshirës së madhe të futbollistit për t’i ndihmuar skuadrës në këtë ndeshje të rëndësishme, pas ekzaminimeve të bëra mjekësore dhe konsultimeve edhe

Ja kur dalin në shitje biletat e ndeshjes, Kosovë – Angli

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll gjatë këtij muaji do të zhvillojë dy ndeshje shumë të rëndësishme, ku edhe përfundimisht do të mësojmë nëse “Dardanët” do të shkruajnë historinë dhe do të kualifikohen në një event të rëndësishëm futbollistik. Fillimisht me 14 nëntor Kosova do të udhëtoj për në Plzen, ku do

Anglezët të mahnitur me tifozët kosovar! Kosova në “djepin e futbollit” luajti si në shtëpinë e saj (VIDEO)

Anglia dhe Kosova mbrëmë në stadiumin “Sent Meri” në Sautempton zhvilluan një ndeshje spektakolare, që në fund u mbyll me fitoren 5:3 të “Albionit Krenar”, ndërsa ajo që bëri shumë bujë në mediat angleze, ishte përkrahja e skuadrës “Dardane” nga tribunat e stadiumit, ku anglezët nuk mbajnë mend ndonjëherë që

Anglia kundërpërgjigjet me dy gola të shpejtë, avanson ndaj Kosovës (VIDEO)

Anglia ka barazuar shumë shpejtë rezultatin ndaj Kosovës, skuadër kjo që sonte në stadiumin “Sent Meri” ka përkrahje të madhe nga rreth 6000 tifoz shqiptarë, shkruan “infOSport.mk”. Anglezët që në rivënien e tyre të parë nga këndi në minutën e 8-të, gjetën golin, të cilin e realizoi Rahim Sterling. Shtatëshkurti duke

Gooool, Kosova avanson ndaj Anglisë (VIDEO)

Kosova ka hapur ndeshjen ndaj Anglisë në mënyrën më të mirë, pasi që në minutën e parë avansuan falë golit të shënuar nga Valon BERISHA. Ishte një gabim në mbrojtjen e “tre luanëve”, që në maksimum e shfrytëzuan “Dardanët”, me Muriqin që pasoi mu në momentin e duhur për Berishën,

Kosova niset drejt Anglisë, për të mbrojtur rekordin

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll është nisur drejt Anglisë, atje ku të martën, në orën 20:45 në stadiumin “Sent Meri”, do të përballet me Anglinë. “Dardanët” janë të motivuar teksa triumfi 2:1 në ndeshjen shtëpiake ndaj Çekisë i ka afruar edhe më shumë drejt kualifikimit në “Euro 2020”. Kësaj rradhe “Dardanët” përballë

Ndeshje e çmendur në Uembli, Anglia me përmbysje mund Kroacinë dhe vazhdon më tej (VIDEO)

Një super ndeshje dhe një super reklamë për Ligën e Kombeve. Kështu mund të vlerësohet takimi midis Anglisë dhe nënkampionëve të Botës, Kroacisë, ndeshje kjo që u mbyll vetëm pak çaste më parë. Kroacia avansoi e para në këtë përballje të zhvilluar në ‘Uembli’, mirëpo në fund ishte Anglia që

Anglia mundi Spanjën në një ndeshje të çmendur, i shkakton disfatën e parë si vendas pas 15 viteve (VIDEO)

Anglia ka surprizuar Spanjën në një ndeshje direkte e cila dhuroi një futboll shumë cilësorë, gola të bukur dhe në fund fitore të ‘Albionit Krenar’ me rezultatin 3:2 në ndeshjen e zhvilluar në Seviljë në kuadër të grupit 4 të Ligës ‘A’ të Kombeve. Ishte kjo disfata e parë si vendas