A do të shkarkohet Pirlo?

Skuadra e Juventusit mbrëmë pësoi një disfatë të rëndë kundër Milanit (0:3), duke rrezikuar dukshëm një vend për në ndeshjet e Ligës së Kampionëve për sezonin e ardhshëm. Trajneri Andrea Pirlo mori bardhezinjë në verën e shkuar, por aventura e tij si trajner nuk ka shkuar aspak mirë dhe shkarkimi mund

Pirlo bënë publike listën e futbollistëve për ndeshjen në Kiev

Juventusi testin e rradhës do ta ketë në kuadër të Ligës së Kampionëve, kompeticion ky që starton në mesjavë me ndeshjet e xhiros së parë. Skuadra kampione e Italisë që bënë pjesë në grupin  “G” ndeshjen hapëse do ta zhvillojë në transfertën në Kiev kundër Dinamo Kievit, transmeton “infOSport.mk”. Trajneri Andrea Pirlo

Juve me këtë formacion të frikshëm do të tentojë Ligën e Kampionëve

Juventus ishte njëra nga skuadrat më aktive në merkaton që lam pas, duke siguruar disa goditje të mëdha. “Biankonerët” këtë verë transferuan Artur Melon nga Barcelona, Dejan Kulushevskin nga Parma, McKennie nga Shalke, Alvaro Moratan nga Atletiko Madridi dhe transferimin më të madh për këtë vit, Federiko Kiezan nga Fiorentina. Këtë