Shkupjani Lirim Zendeli jep lajmin e madh, sezonin e ardhshëm do të garojë në Formula 2

Shkupjani Lirim Zendeli shton shpresat e shqiptarëve për të parë një bashkëatdhetar të tyre në kampionatin botëror të Formula 1. 21-vjeçari gjatë sezonit të shkuar ishte pjesë e Formula 3 me Charouz Racing System. Në kampionatin, që sapo u mbyll talenti u rendit në vendin e 8-të në kuotën e 104 pikëve,

F1, Sergio Perez, triumfon në Bahrein, Ferrari zhgënjen sërish!

Befasi në garën e parafundit të Formula 1. Në Bahrein në cirkuitin e Sakhir triumfoi në mënyrë surprizuese Valteri Bottas. Fitorja e parë në Botëror për pilotin meksikan të Racing Point, i cili shfrytëzoi një gafë të Mercedes me talentin, George Russell. 22-vjeçari po zëvendëson kampionin Hamilton e infektuar me Covid-19. Russell

Formula 1 merr vendimin për tifozët!

“Liberty Media”, kompania që menaxhon sportin e “Formula 1”, ka vendosur që garat e mbetura të këtij sezoni të zhvillohen pa tifozë. Edhe pse kriza e krijuar nga pandemia Covid-19 ka prekur rëndë këtë sport dhe kërkesat e tifozëve janë të larta, sërish Liberty Media ka qenë e prerë në vendimin

Hamilton triumfon në garën e Portugalisë dhe shkruan historinë në Formula 1

Britaniku Luis Hamilton edhe zyrtarisht është piloti me më shumë fitore në Formula 1, gjithsej 92, pas triumfit në Çmimin e Madh të Portugalisë. Hamilton në këtë mënyrë kaloi ikonën e këtij sporti, gjermanin Mihael Shumacher, i cili gjatë karrierës së tij aktive kishte arritur 91 fitore. Hamilton gjithashtu është shumë pranë

Hamilton barazon rekordin e Shumaher, britaniku merr një dhuratë të veçantë nga djali i gjermanit

Piloti britanik Luis Hamilton ka marrë një dhuratë të veçantë pas garës së sotme për çmimin e madh të Gjermanisë, në të cilën doli i pari, duke barazuar kështu rekordin e Mihael Shumaher prej 91 fitoreve në karrierë. Pas kësaj arritje, Hamilton pranuoi një dhuratë speciale nga djali i legjendës së