Konjaspor kërkon ish futbollistin e Shkëndijës së Tetovës!

Skuadra e Superligës së Turqisë, Konyaspor i ka vënë syrin një ndër futbollistëve më të mirë të Ballkanit, Meriton Korenica, raportojnë mediat në Turqi, përcjellë “infOSport.mk”. Ish futbollisti i Shkëndijës shihet si zëvendësues i shqiptarit tjetër Zymer Bytyqi, që ditë më parë u transferua te gjigandët grek të Olimpijakos. Korenica shkëlqeu me

Fitore me aromë shqiptare e Konjaspor ndaj Goztepe (VIDEO)

Konjaspor ka regjistruar fitore 3:0 ndaj Goztepe në ndeshjen e vlefshme të javës së 31-të në elitën e futbollit turk, njofton “infOSport.mk”. Kjo fitore e Konjaspor mund të quhet lirisht fitore e shqiptarëve, pasi erdhi falë finalizimeve të tre futbollistëve shqiptarë, Sokol Cikalleshi, Endri Çekiçi dhe Zymer Bytyqi. https://twitter.com/i/status/1510605912125415431 Ishte Cikalleshi, ai

Me rite të larta fetare islame përcillet për në Botën tjetër futbollisti 27-vjeçar i Konjaspor, Ahmet Çalik

Futbollistit të Konjaspor, Ahmet Çalik iu dha lamtumira e fundit në qytetin e tij të lindjes në Ankara. Ai për në banesën e fundit u përcoll me rite fetare islame, ndërsa në varrimin e tij, përveç familjarëve dhe bashkëqytetarëve të shumtë, morrën pjesë edhe shumë futbollistë si nga ekipi i

Humb jetën në aksident trafiku ish shoku i skuadrës së Erdon Dacit te Konjaspor, Ahmet Çalık!

Futbollisti i Konjasporit, Ahmet Çalık ka humbur jetën në një aksident trafiku. Mediat turke raportojnë se aksidenti ka ndodhur rreth orës 09:00 (me kohën lokale) në lagjen Hacılar të rrethit Gölbaşı. Automjeti i përdorur nga futbollisti Ahmet Çalik, i cili u transferua në Konjaspor nga Galatasaraji, doli jashtë kontrollit në rrugën Ankara-Niğde

Çekiçi bënë që Konjaspor të fluturojë lartë në Superligën turke (VIDEO)

Endri Çekiçi ka arritur të shënojë golin vendimtarë në fitoren e Konyaspor ndaj Atalyaspor, takim ky i vlefshëm për javën e 17-të në Superligën turke, njofton “infOSport.mk”. Reprezentuesi shqiptarë shënoi gol në minutat shtesë të takimit (90+2’), kur në mënyrë spektakolare shënoi në rrjetën e mysafirëve golin e vetëm dhe të

Endri Çekiçi shtang Trabzonsporin me dy gola! Konjaspor merr një barazim të madh ndaj favoritit

Futbollisti i kombëtares shqiptare, Endri Çekiçi, doli të jetë protagonistë kryesor në takimin e javës së 6-të në Superligën turke përballë Trabzonsporit, duke shënuar dy gola në barazimin 2:2, njofton “infOSport.mk”. Edhe pse mysafirët ishin favoritë absolut, sot ata hasën tek i disponuari për lojë, Çekiçi, që shënoi dy gola, nga

Cikalleshi bëhet shkok skuadre me Erdon Dacin te Konjaspor

Sulmuesi i kombëtares së Shqipërisë, Sokol Cikalleshi ka vendosur të ndryshojë skuadër, mirëpo jo edhe kampionat. Shtatëlarti kështu do vazhdojë të luaj në Turqi, mirëpo këtë herë në Superligën Turke, me ekipin e Konjaspor, aty ku luan edhe sulmuesi i talentuar shkupjan, Erdon Daci, njofton “infOSport.mk”. 30-vjeçari Cikalleshi është prezantuar sot