Kutinjo dhe 9 futbollistë të tjerë pranë largimit nga Barcelona

Barcelona mund të ndahet me 10 futbollistë gjatë verës së vitit 2019-të, ndërsa njëri prej tyre është edhe Filipe Kutinjo, njoftojnë mediat spanjolle, përcjellë “infOSport.mk”. Skuadra kampione e Barcelonës do të linte të lirë Kutinjon për një shumë prej 90 milion euro. https://twitter.com/i/status/1139917453167910913 Portieri i dytë, Jasper Silesen gjithashtu është lënë i

Barcelona do të kursejë 25 mln euro nëse e shet Kutinjon këtë verë!

Drejtuesit e Barcelonës janë të vendosur që të ndahen me mesfushorin brazilian, Filipe Kutinjo, shkruan “Marca”, përcjellë “infOSport.mk”. Nga kjo skuadër janë të zhgënjyer me paraqitjet e brazilianit këtë edicion, që janë larg pritshmërive që ai ka demonstruar gjatë pranverës, por edhe gjatë kampanjës së kaluar. Gjithashtu edhe tifozët e Barcelonës janë

Klop: Pa Kutinjon jemi më të fortë!

Jurgen Klopp pranoi se skuadra e Liverpool mund të ketë përfituar nga largimin e Philippe Coutinho te Barcelona, duke thënë se ata janë bërë më të paparashikueshëm pa fantazistin “dominues” nga Brazili. Liverpool luftoi fort për të shmangur largimin e Coutinho te Barcelona, por iu dorëzua dëshirës së futbollistit dhe