Kutinjo kompleton testet mjekësore, zyrtarizimi te Aston Villa mbetet vetëm çështje kohe

Filipe Kutinjo i ka kompletuar ekzaminimet mjekësore te Aston Villa dhe do të jetë i gatshëm të luajë kundër Mançester Junajtedit në ndeshjen e së shtunës, e vlefshme për javën e 22-të në Premierligë. Braziliani aktualisht ndodhet në Francë për rregullimin e dokumentacionit për leje pune dhe të mërkurën pritet t’i

Laporta do të shesë Kutinjon për të shpëtuar ato 20 mln euro që duhet t’ia paguajë Liverpullit!

Presidenti i Barcelonës, Joan Laporta planifikon të shesë Filipe Kutinjon gjatë verës, madje një gjë e tillë të ndodhte me një çmim shumë të ulët. Arsyeja janë ato 20 milion euro, që “katalunasit” duhet t’ia paguajnë Liverpullit, në rast se braziliani arrinë shifrën e 100 ndeshjeve me fanellën e “katalunasve”. Për momentin

Me Laportan në krye, zbulohet edhe emri i parë që do të largohet nga Barcelona!

E ardhmja e brazilianit Filipe Kutinjo është larg Barcelonës. Kështu shkruan e përditshmja angleze, “The Sun”, sipas së cilës braziliani është në krye të listës të futbollistëve që do të largohen në fund të sezonit. Barça, lexohet në artikull, duhet të rregullojë bilancin dhe të ulë shpenzimet për rrogat, ndaj dhe

Kutinjo nesër i nënshtrohet operacionit, do i mungoj Barçës plotë 3 muaj!

Filipe Kutinjo në ndeshjen e fundit të Barcelonës pësoi një dëmtim, me ç’rast nesër braziliani do të duhet ti nënshtrohet një operacioni. Një gjë të kanë konfirmuar edhe nga klubi “katalunas”, të cilët pa shërbimet e Kutinjos do të duhet të bëjnë për plotë 3 muaj. https://twitter.com/FCBarcelona/status/1345072840010326016?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1345072840010326016%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fabcnews.al%2Fbarcelona-pa-coutinho-tre-muaj-planifikohet-operimi-ne-menisk%2F Braziliani kishte pësuar një dëmtim në

Kutinjo dhe 9 futbollistë të tjerë pranë largimit nga Barcelona

Barcelona mund të ndahet me 10 futbollistë gjatë verës së vitit 2019-të, ndërsa njëri prej tyre është edhe Filipe Kutinjo, njoftojnë mediat spanjolle, përcjellë “infOSport.mk”. Skuadra kampione e Barcelonës do të linte të lirë Kutinjon për një shumë prej 90 milion euro. https://twitter.com/i/status/1139917453167910913 Portieri i dytë, Jasper Silesen gjithashtu është lënë i

Barcelona do të kursejë 25 mln euro nëse e shet Kutinjon këtë verë!

Drejtuesit e Barcelonës janë të vendosur që të ndahen me mesfushorin brazilian, Filipe Kutinjo, shkruan “Marca”, përcjellë “infOSport.mk”. Nga kjo skuadër janë të zhgënjyer me paraqitjet e brazilianit këtë edicion, që janë larg pritshmërive që ai ka demonstruar gjatë pranverës, por edhe gjatë kampanjës së kaluar. Gjithashtu edhe tifozët e Barcelonës janë