Murinjo s’heq dorë nga Granit Xhaka!

Hoze Murinjo vazhdon të monitorojë Granit Xhakën dhe po shqyrton një ofertë të re për futbollistin shqiptarë, që dëshiron ta ketë në skuadër gjatë sezonit 2022-2023. 29-vjeçari ishte afër transferimit te Roma që gjatë merkatos së verës së kaluar. Ai madje kishte rënë dakord për kushtet personale me drejtuesit e skuadrës

Ja paga e Murinjos te Roma!

Një nga trajnerët më të rëndësishëm dhe fitues në historinë e futbollit, siç është Hoze Murinjo, edhe zyrtarisht është emëruar trajner i ri i Romës. Kështu nga sezoni i ardhshëm 2021/2022 ai do të drejtojë ekipin nga kryeqendra italiane, që vendosi ta mbyllë bashkëpunimin me Fonsekan. I shkarkuar pak më shumë se

UEFA dënon Totenhamin dhe Murinjon

Totenhami dhe trajneri i tyre, Hoze Murinjo janë dënuar së fundmi nga UEFA, pasi ndeshja e “spërsave” ndaj skuadrës angleze të Antverpen në kuadër të Liga Europa filloi me vonesë. Skuadra angleze pësoi humbje me rezultat 1:0 në këtë ndeshje. Delegatët e UEFA-s shënuan gjithçka dhe ngarkuan me përgjegjësi pikërisht klubin anglez. Murinjo

Fitorja 6:1 ndaj Junajtedit, Murinjo: Djokoviç e bën çdo ditë, ne më rrallë

Kundërshtari i Shkëndijës në raundin e tretë eliminatorë të Liga Europa, Totenhami, fundjavën që lamë pas arriti një fitore shumë të rëndësishme, duke demoluar Mançester Junajtedit e Solskjaer midis “Olld Traford” me shifrat 6:1. Të besuarit e Murinjos në këtë mënyrë vazhduan ngjitjen në renditje, por njëkohësisht treguan  se çfarë janë

Momenti qesharak nga derbi londinez, Daer në mes të ndeshjes shkon në tualet, Murinjo nuk e len rehat shkon e thërret! (VIDEO)

Hoze Murinjo ka qenë në qendër të vëmendjes në takimin e sontëm midis Totenhamit të tij dhe Çelzit, e vlefshme për ndeshjet e “EFL Cup”, njofton “infOSport.mk” . Ndeshja nisi më mirë për Çelzin që avansoi me golin e Timo Verner në minutën e 19-të. Mirëpo edhe përkundër këtij fakti, Frank