Murinjo s’heq dorë nga Granit Xhaka!

Hoze Murinjo vazhdon të monitorojë Granit Xhakën dhe po shqyrton një ofertë të re për futbollistin shqiptarë, që dëshiron ta ketë në skuadër gjatë sezonit 2022-2023.

29-vjeçari ishte afër transferimit te Roma që gjatë merkatos së verës së kaluar. Ai madje kishte rënë dakord për kushtet personale me drejtuesit e skuadrës romake, mirëpo marrëveshja dështoi në nivel klubesh kur ishte në pyetje çmimi i lojtarit, me ç’rast Xhaka mbeti në Londër, duke nënshkruar kontratë të re me ‘Topçinjtë’.

Si ‘Sky Sport’ ashtu edhe ‘La Gazzetta dello Sport’ raportojnë se futbollisti shqiptarë i Zvicrës është ende në fokusin e Murinjos, dhe se “Ujkesha Romake” mund të rifillojë bisedimet me Arsenalin në fund të sezonit.

Xhaka te Roma shihet si zëvendësues i Zhordan Veretu, i cili me shumë gjasa gjatë verës që vjen do të largohet nga Roma.

Leave a Reply