Granit Xhaka drejt largimit nga Arsenali, destinacioni i tij i rradhës, “Serie A”!

Ditët e Granit Xhakës në Londër janë të numëruara. Përplasja me tifozët në ndeshjen e para disa javëve ndaj Kristal Pallas, kosovarit i kushtuan me heqjen e shiritit të kapitenit, ndërsa me shumë gjasa edhe me largimin e tij nga “topçinjtë”. Duke pasur parasysh edhe marrëdhënien jo të mirë me

Tierney turpëron Mustafin në stërvitjen e Arsenalit! (VIDEO)

Mbrojtësi i Arsenalit, Shkodran Mustafi është turpëruar në stërvitje nga bashkëlojtari i tij, Kieran Tierney. Futbollisti skocez arriti që t’ia fus topin ndërmjet këmbëve futbollistit shqiptarë me origjinë nga Gostivari. Kjo gjë bëri që lojtarët e tjerë të Arsenalit të fillonin të qeshnin, përkundër tentimeve të Mustafit për ta arsyetuar veten. https://twitter.com/i/status/1172171894306627584

Strakosha në radarin e Arsenalit!

Arsenali ka hyrë në garën për të siguruar shërbimet e portierit shqiptar të Lacios, Thomas Strakosha. Mediat italiane raportojnë se “topçinjtë” po kërkojnë me ngulm një portier të ri, ndërsa pikërisht Strakosha shihet si ideali. Mirëpo për të arritur transferimin e tij në Londër, Arsenali duhet të mposhtë konkurrencën e klubit

Suarez te Arsenali, e konfirmon edhe vetë trajneri i Barcelonës

Mungon vetëm zyrtarizimi që Denis Suarez të kalojë te skuadra londineze e Arsenalit.  Barcelona thuhet se ka pranuar ofertën e ‘topçinjëve’ për një huazim prej gjashtë muajsh pa të drejtë blerjeje për Denis Suarez. Mesfushori spanjoll ka luajtur shumë pak këtë stinor me fanellën e Barcelonës dhe u ka kërkuar drejtuesve