TV shtetëror kinez anulon transmetimin e ndeshjes Arsenal-Siti pas komenteve të Ozilit për muslimanët e shtypur nga Kina

Televizioni shtetëror i Kinës CCTV e anuloi transmetmin e ndeshjes së futbollit midis Arsenalit dhe Mançester Sitit më datë 15 dhjetor, pasi futbollisti turk i “topçinjëve”, Mesut Ozil, e kritikoi Pekinin për shtypjen brutale të muslimanëve ujgurë në rajonin e Ksinjiangut. Ozil kritikoi edhe vendet e tjera muslimane që, siç tha,

Granit Xhaka drejt largimit nga Arsenali, destinacioni i tij i rradhës, “Serie A”!

Ditët e Granit Xhakës në Londër janë të numëruara. Përplasja me tifozët në ndeshjen e para disa javëve ndaj Kristal Pallas, kosovarit i kushtuan me heqjen e shiritit të kapitenit, ndërsa me shumë gjasa edhe me largimin e tij nga “topçinjtë”. Duke pasur parasysh edhe marrëdhënien jo të mirë me

Tierney turpëron Mustafin në stërvitjen e Arsenalit! (VIDEO)

Mbrojtësi i Arsenalit, Shkodran Mustafi është turpëruar në stërvitje nga bashkëlojtari i tij, Kieran Tierney. Futbollisti skocez arriti që t’ia fus topin ndërmjet këmbëve futbollistit shqiptarë me origjinë nga Gostivari. Kjo gjë bëri që lojtarët e tjerë të Arsenalit të fillonin të qeshnin, përkundër tentimeve të Mustafit për ta arsyetuar veten. https://twitter.com/i/status/1172171894306627584

Strakosha në radarin e Arsenalit!

Arsenali ka hyrë në garën për të siguruar shërbimet e portierit shqiptar të Lacios, Thomas Strakosha. Mediat italiane raportojnë se “topçinjtë” po kërkojnë me ngulm një portier të ri, ndërsa pikërisht Strakosha shihet si ideali. Mirëpo për të arritur transferimin e tij në Londër, Arsenali duhet të mposhtë konkurrencën e klubit