Gjermanët e Gladbahut provokuan me kryq në Turqi, mirëpo e pësojnë keq!

Nata e kaluar në Liga Europa nuk ka kaluar pa incidente. Pas atij droni të hedhur në ndeshjen mes Dudelanzh dhe Karabag, përleshjes së tifozëve të Frankfurtit me policinë portugeze dhe mbështetësit të Guimaresh, një tjetër episod jo edhe aq i këndshëm ka ndodhur edhe në Turqi, në ndeshjen midis

Ajo që ndodhi në Beograd në ndeshjen, Serbi-Shqipëri, sonte ndodhi edhe në një ndeshje të Liga Europa (VIDEO)

Një ngjarje e ngjashme me atë që kishte ndodhur vite më parë në Beograd, në ndeshjen midis Serbisë dhe Shqipërisë, ka ndodhur sont edhe në ndeshjet e Liga Europa, shkruan “infOSport.mk”. Bëhet fjalë për ndeshjen e grupit “A”, midis Dudelanzh dhe Karabag, që u zhvillua në stadiumin “Josy Barthel” në Luksemburg, kur

Shorti i Liga Europa, shihni ku bënë pjesë skuadra e juaj e zemrës

Në Monako të Francës është hedhur shorti për edicionin e ri 2019/2020 në kuadër të kompeticionit të dytë më të rëndësishëm europian në nivel klubesh, Liga Europa. Këtë edicion janë shumë skuadra të njohura që marrin pjesë në garën e dytë më të madhe evropiane për klube, kështu që gjiganti anglez,

Liverpulli kurorëzohet edhe me një titull tjetër europian (VIDEO)

Liverpulli ka arritur që të fitojë SuperKupën e Europës për vitin 2019-të, pasi sonte në finalen e zhvilluar në Stamboll në stadiumin “Vodafone Arena” të Beshiktashit mundi Çelzin, edhe atë vetëm pas ekzekutimit të penaltive, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja pas 90-të minutave lojë u mbyll me barazimin 1:1, me Çelzin që avansoi

Liverpulli dhe Çelzi e mbyllin me barazim, vazhdime në Stamboll (VIDEO)

Liverpulli dhe Çelzi gjatë 90-të minutave të rregullta në “Vodafone Arena” kanë barazuar me rezultatin 1:1, ashtu që fituesin e SuperKupës së Europës për këtë vit do ta vendosin vazhdimet dy herë nga 15 minuta, apo ndoshta edhe penaltitë, njofton “infOSport.mk”. Liverpulli edhe përkundër faktit se krijoi më shumë raste gjatë

Liverpull-Çelzi, formacionet zyrtare

Jurgen Klop dhe Frank Lampard kanë publikuar formacionet zyrtare në prag të ndeshjes finale të SuperKupës së Europës, midis Liverpullit dhe Çelzit, njofton “infOSport.mk”. Jurgen Klop ka mungesa të theksuara në përbërje sikurse ajo e portierit Alison dhe sulmuesit Firminjo, ndërkohë që lajm i mirë është rikthimi i sulmuesit Sadio Mane. Futbollisti