Prishtina kishte refuzuar Vedat Muriqin, ndërsa ai u zyrtarizua te Lacio

Prishtina kishte refuzuar Vedat Muriqin kur sulmuesi ishte 17-vjeçar dhe luante për Lirinë e Prizrenit. Ish-trajneri i Prishtinës, Sami Sermaxhaj, ka kujtuar detajet kur Muriqi nuk iu ishte bashkuar Prishtinës. “Me propozimin e Rexhep Gagjollit dhe Skender Shengylit, Muriqi ishte te zyrat e Prishtinës për me nënshkru para se me shku në

Nga lufta e Kosovës, në Ligën e Kampionëve: Shkrim nga Di Marzio që s’duhet humbur për rrugëtimin e Muriqit

Duke parë jetën e tij, mbijetesa në Luftën e Kosovës, kthimi në atdhe, nisja e karrierës si futbollist dhe katapultimi deri në Turqi me Fenerbahçen ku spikati në vetëm një sezon të krijohet një respekt i jashtëzakonshëm për 26-vjeçarin, i cili do të ketë shansin e madh të luajë për

Omar Imeri udhëtoi drejt Turqisë, Fenerbahçe destinacioni i tij i rradhës!

Omar Imeri thuhet të ketë udhëtuar drejt Turqisë, aty ku pritet edhe të vazhdojë karrierën e tij futbollistike. Shkupjani i Shkëndijës pritet që të nënshkruajë me gjigandët e Fenerbahçes, aty ku do i bashkohej bomberit kosovar, Vedat Muriqit, njofton “infOSport.mk”. Fenerbahçe e ndjek tashmë një kohë më të gjatë këtë talent,

Vedat Muriqi te Lacio, zbulohen detajet e kontratës

Vedat Muriqi sezonin e ri futbollistik do të luaj në “Serie A” me Lacion, njofton “infOSport.mk”. Trajneri Simone Inzagi kërkoi një qendërsulmues potent, ndërsa Igli Tare vendosi ti dhurojë bomberin nga Prizreni, i cili është gati të nisë aventurën e radhës në karrierë. Për shërbimet e Vedat Muriqit, Fenerbahçe pritet të

Lacio arrinë marrëveshje me Fenerbahçen për Muriqin!

Lacio thuhet se është shumë afër transferimit të sulmuesit të përfaqësueses së Kosovës, Vedat Muriqi. Sipas gazetës “Correre dello Sport”, Tare ka arritur një marrëveshje me drejtuesit e skuadrës turke për shifrën e 16 milionë eurove. Megjithatë për të përfunduar marrëveshjen, fillimisht duhet që Lacio të bëjë dy lëvizje të tjera.

Fenerbahçe nuk mundet pa Muriqin, shënon nga bankina dhe ndihmon ekipin për të fituar (VIDEO)

Fenerbahçe si duket nuk mundet pa Vedat Muriqin. Pa yllin kosovar në terren, skuadra nga “Shukru Saraçogllu” ndodhej në disavantazh përballë Kajserispor, ndërsa ndërsa për këtë kontribuoi edhe mesfushori i tyre, Ozxhan Tufan, i cili u ndëshkua me të kuq vetëm pas 10 minutave lojë, njofton “infOSport.mk”. Epërsinë numerike në fushën