Junajtedi merr fitore ndaj Vatfordit

Manchester United ka fituar 2-1 ndaj Watford, në ndeshjen e parë pas konfirmimit të Ole Gunnar Solskjaer në stolin e ekipit. Me fitoren e sotme, Djajtë e Kuq janë ngjitur në vendin e 4-t të renditjes së Premier League duke lënë pas Arsenal që luan nesër ndaj Newcastle. Ishte Marcus Rashford ai

Super goli i Alilit nga gjuajtja e lirë i siguroi fitoren Gostivarit ndaj Labunishtës

Gostivari ka arritur një fitore të madhe në transfertën ndaj Labunishtës, skuadër kjo që në këtë mënyrë pësoi edhe disfatën e dytë në terren vendas, njofton “infOSport.mk”. Për më tepër kjo disfatë mund të ju kushtojë shumë atyre në luftë për vendin e parë me rivalët e qytetit, Struga Trim

Golat e parë të Osmanit i sjellin fitoren e parë në pranverë Struga TL

Struga Trim Lum sot në kuadër të javës së 18-të në Ligën e  Dytë – Perëndim shënoi fitore 2:0 në udhëtim te Genç Kalemler, njofton “infOSport.mk”. Ishte kjo fitorja e 9-të sezonale për Struga Trim Lum, për të cilën më i merituar doli të jetë shkupjani, Florent Osmani. Sulmuesi i ardhur gjatë

Veliu: Ndaj Bellasicës shpresoj të realizojmë dhe të rikthejmë vetëbesimin

Pas dy disfatave radhazi në kampionat, nga Vardari dhe Makedonija Gj.P., në të cilat FC Shkupi dominoi me lojë dhe raste shënimi, skuadrën nga Çairi tashmë e pret edhe një përballje tjetër tepër e vështirë, duke pasur parasysh se do të jenë mysafir të Bellasicës, skuadër kjo që po lufton

Tikveshi fiton derbin ndaj Borecit, fiton edhe Bregallnica (VIDEO)

Tikveshi i ka shkaktuar disfatën e dytë dhe më të rëndën këtë edicion Borecit, duke hapur garën për vendin e parë, njofton “infOSport.mk”. Para një numër të konsiderueshëm tifozësh, Tikveshi në Kavadar shënoi fitore 3:0, duke ngushtuar epërsinë në vetëm 7 pikë ndaj liderit momental, Borecit, që edhe përkundër kësaj

Struga TL shkëputet në tabelë, Gostivari i bënë nder duke mundur Labunishtën

Struga Trim Lum ka shënuar fitore 0:2 në transfertën në Gostivar ndaj Genç Kalemler, duke vazhduar të kryesojë renditjen tabelare, tashmë edhe me 6 pikë diferencë ndaj ndjekësit më të afërt, Labunishtës, njofoton “infOSport.mk”. Këta të fundit në terren vendas u mundën nga Gostivari (0:1), teksa dy golat e prë për

Super Rashica, sërish gol për Verderin (VIDEO)

Milot Rashica vazhdon të shkëlqejë me petkun e Verder Bremenit. Ylli kosovar ka shënuar edhe sot në përballjen që skuadra e tij në këto momente po e zhvillon ndaj Majnc në kuadër të javës së 27-të në Bundesligë, njofton “infOSport.mk”. Atë që nuk e bëri me Kosovën për gjatë 90-të minutave

“Filipi i Dytë” i takon historisë, si do jetë emri i ri i stadiumit të kryeqendrës sonë?

Stadiumi më i madh në vendin tonë, ai në kryeqendrën e Shkupit do të ketë një emër të ri. Në pajtueshmëri me Marrëveshjen e Prespës të arritur mes Maqedonisë dhe Greqisë, ku u vendos edhe për ndryshimin e emrit të vendit tonë në Maqedoninë e Veriut, ekziston marrëveshje edhe për

Mesi: Ronaldo i jepte prestigj La Ligas

Lionel Messi ka thënë se i mungojnë përballjet me rivalin Cristiano Ronaldo, pasi që sipas tij ish sulmuesi i Real Madrid i ka dhënë prestigj La Ligas. Pasi e ndihmoi Realin që të fitonte katër tituj të Champions League në pesë vjet, Ronaldo u largua për t’u bashkuar me Juventusin