E mërkura përveç ndeshjeve të Kupës dhuron edhe ndeshjet e Ligës së Dytë

Nesër përveç ndeshjeve çerekfinale të Kupës, në program në futbollin vendor do të jenë edhe ndeshjet e Ligës së Dytë në Konferencën e Lindjes dhe Perëndimit, njofton “infOSport.mk”. Në Perëndim ndeshja derbi e javës së 13-të është ajo midis Veleshtës dhe Gostivarit, Vëllazërimi në Kërçovë do të jetë nikoqir i Kadinos,

Bregallnica e nis me fitore

Bregallnica e Shtipit e ka nisur me fitore aventurën në Ligën e Dytë Lindje, pasi sot në ndeshjen në transfertë me rezultatin 3:1 mundi ekipin e Turnovës, një emër tjetër i njohur për njohësit e futbollit në Maqedoni. Naumov, Hristov dhe Zdravkov ishin autorë të golave për Bregallnicën, teksa golin e