Gentian Selmani largohet nga Menemenspor i Umit Karan, transferohet në Superligën turke

Portieri i Kombëtares së Shqipërisë, Gentian Selmani pjesën e mbetur të sezonit aktual do ta luaj një kategori më lartë, pasi i njëjti ka vendosur që të braktis rradhët e Menemenspor dhe të transferohet te skuadra e Superligës turke, Yeni Malatyaspor. Drejtuesit e Malatyaspor kishin reaguar shumë shpejtë pas dëmtimit të

Problem i papritur për Shkëndijën në Antalia të Turqisë!

Shkëndija është akomoduar ne Antalia ku do të qëndrojë deri më 8 shkurt. Megjithatë me të arritur në tokën turke, “kuqezinjtë” nga Tetova kanë marrë një lajm shumë të hidhur, njofton “infOSport.mk”. Për shkak nevojës së karantinës dy javore për shtetasit e Brazilit, nuk i është lejuar udhëtimi përforcimit të fundit

Shkëndija anulon ndeshjen me Zorya, ja kur zhvillohet e njëjta

Ndeshja e parë kontrolluese e Shkëndijës në Antalia të Turqisë, kundër skuadrës ukrainase të Zorya Luhansk e paraparë për tu zhvilluar sot (25 janar) është shtyrë për 24 orë dhe e njëjta do të luhet të martën, njofton “infOSport.mk”. Kështu skuadra “kuqezi” sot në vend të ndeshjes zhvilloi seancë stërvitore. Pjesa e

Vëllazërimi starton përgatitjet, bazohet sërish tek futbollistët e rinj

Tashmë disa ditë në Kërçovë, përgatitjet për stinorin pranveror i ka filluar edhe skuadra e Vëllazërimit, që sërish pritet të bazohet në forcat e reja, futbollistë të rinj, që janë edhe e ardhmja e këtij klubi, njofton “infOSport.mk”. Gjithë fazën përgatitore skuadra do ta zhvillojë në Kërçovë, ku kanë paraparë të

Skenderovski ftoi 5 lojtarë të Futsal Shkupit, por jo edhe dy lojtarët me më shumë përvojë!

Seleksionuesi i përfaqësueses së Maqedonisë në Futsal, Vasko Skenderovski ka publikuar listën me lojtarë për ndeshjet kualifikuese kundër Bosnje e Hercegovinës dhe Rumanisë në kuadër të ciklit për kualifikim në Kampionatin Europian. Për transfertën në Zenicë kundër Bosnje e Hercegovinës, që në program është me datë 28 janar dhe duelit në

Lavdrim Skenderi një futbollistë i lirë

Lavdrim Skenderi tashmë disa ditë ka ndërprerë bashkëpunimin me Teteksin dhe është në kërkim të një mjedisi të ri, ku do të mund të vazhdonte karrierën e tij, njofton “infOSport.mk”.  Bëhet fjalë për një futbollistë 27-vjeçar, i cili ka një karrierë të pasur futbollistike, ndërsa gjithashtu numëron plotë 134 ndeshje

Një bullgar për mbrojtjen e Sileksit!

Sileksi ka përforcuar mbrojtjen edhe me një bullgar. Pas largimit të dyshes Grozdanoski – Kirovski, drejtuesit e skuadrës nga Kratova fillimisht sollën Jordan Serafimovskin nga rradhët e Bellasicës, ndërsa tashmë së fundmi kanë angazhuar edhe mbrojtësin bullgar të Eter, Svilen Sherev, njofton “infOSport.mk”. Sherev është 28-vjeçar, ndërsa deri më tani në

Shkëmbim spektakolar midis Romës dhe PSZh-së!

Mediat italiane kanë lëshuar bombën e merkatos! Mauro Ikardi është i lidhur për një kohë të gjatë me një rikthim në Itali dhe tani argjentinasi është i lidhur me një tjetër skuadër. Është Roma ajo që ka shfaqur interesim për sulmuesin argjentinas, pas përplasjes së Edin Xhekos me trajnerin Fonseka. “Ujkesha Romake”

Zbulohet stema e re e Interit (VIDEO)

Ashtu siç është paralajmëruar, Inter në mars do ta ndryshojë stemën e klubit. Përveç stemës, Inter do ta ndryshojë edhe emrin. Klubi aktualisht njihet me emrin Internazionale Milano, ndërsa nga muaji mars do të quhet Inter Milano. “Gazzetta dello Sport”, ka publikuar sot stemën e re të Interit, të dizejnuar nga Nike. Stema e

“Markizio konsumonte katër paketa cigare në ditë, por askush nuk vraponte si ai”

Ish-mbrojtësi i Arsenalit dhe Juventusit, Armand Traore, është rikthyer të flasë për aventurën e tij në Itali. Në një intervistë për “talkSport”, 31-vjeçari kujton se si ishin lojtarët e bardhezinjve në atë kohë. Traore përmend Markizion, i cili edhe pse konsumonte duhan, ishte një nga më të mirët në fushë. “Unë u