Me “bombat” e Jasir Asanit, UEFA paralajmëron kundërshtarët e Shqipërisë në Euro 2024

Shtëpia më e madhe e futbollit europian, UEFA, përmes njërës prej faqeve në rrjetet sociale, ka vazhduar të rikujtoj supergolat e shkupjanit, Jasir Asani, me fanellën e kmbëtares shqiptare në kuadër të ciklit eliminatorë për kualifikim në Euro 2024. Shqipëria e mbylli si e para grupin “E” eliminatorë, duke u kualifikuar

Benjamin Kololli lë Japoninë dhe rikthehet në Zvicër te shumë herë kampionët e Bazelit!

Futollisti i përfaqësueses së Kosovës, Benjamin Kololli ka braktisur futbollin japonez dhe është rikthyer në Zvicër, aty ku edhe u krijua si futbollistë. Mesfushori 31-vjeçar ishte pjesë e Shimizu S-Pulse në Ligën e Dytë të Japonisë, aty ku ishte transferuar verën e vitit 2021 nga rradhët e Cyrih, ndërsa tashmë në

Observatori i futbollit “CIES” vlerëson një shqiptar mes talenteve botërorë

Observatori i futbollit, “CIES” ka publikuar së fundmi raportin mujor me listën e futbollistëve të rinj më premtues, “Future Champions” të cilët janë pjesë e kampionateve të ndryshme në botë dhe që i përkasin vitlindjes 2003 ose më vonë. Kjo listë është bazuar jo vetëm në minutat e luajtura të futbollistëve

Orges Shehi merr timonin e Partizanit!

Orges Shehi edhe zyrtarisht do të drejtojë ekipin e Partizanit. Lajmi është konfirmuar nga vetë klubi shqiptarë përmes faqes zyrtare në “facebook”, ku përmes një njoftimi ju bëjnë thirrje edhe mediave që të jenë prezent në Konferencën për shtyp gjatë ditës së nesërme, kur Shehi do të dalë para gazetarëve. Shehi

KF Besa e Dobërdollit nesër prezanton shkupjanin, Arsim Lamallari!

KF Besa e Dobërdollit stinorin vjeshtorë e mbylli në pozitën e parë në Ligën e Dytë unike, ndërsa kjo ka bërë që drejtuesit e kësaj skuadre të mos kursejnë asgjë, duke sjellë në rradhët e tyre elemente mjaft cilësore, që do ju shërbejnë për pjesën e dytë të sezonit, shkruan

Nexhipi dhe Manisa mbyllin bashkëpunimin!

Skuadra turke e Manisa përmes faqes së saj zyrtare ka njoftuar shkëputjen e kontratës me Drejtorin Sportiv shqiptarë, Nderim Nexhipi. Shkupjani gjatë verës së kaluar vendosi të largohet nga skuadra kampione e Kosovës, Ballkani, për t’u bashkuar me klubin nga Liga e Dytë turke, Manisa, mirëpo që rezultatet jo të mira

Egzon Bejtullai në radarin e Dinamos!

Skuadra e Dinamos nga Superliga shqiptare është gati të bëjë një merkato të fuqishme gjatë janarit, duke ofruar në rradhët e saja futbollistë me eksperiencë dhe që njohin mirë futbollin shqiptarë. Një ndër emrat që mund ti bashkohet kësaj skuadre, është Vesel Limaj, që më parë në Shqipëri ka luajtur me

Dijan Ajrullahu, futbollisti i lindur në një familje artistësh muzikor

Dijani, një djalë i vogël me një talent të madh. Ai është vetëm 9 vjec, por punon për ëndrrën e tij si të ishte një i rritur. Një futbollist shumë i talentuar, i lindur në një familje artistësh muzikor. Për Dijanin fusha e futbollit është kthyer në një shtëpi të dytë,