UEFA, “perlat” e Asanit “kërcënojnë” rivalët e kuqezinjëve!

Shkupjani, Jasir Asani është një nga lojtarët më të dashur në mesin e tifozëve shqiptare, kjo falë spektaklit që jep në fushën e lojës. Pas super golave të shënuar në kuadër të eliminatoreve të ciklit të kaluar, kur në mënyrë direkte ndihmoi Shqipërinë për të siguruar një vend në Euro 2024,

Sulmuesi i Tiranës i bashkohet Jasir Asanit në Korenë e Jugut

Futbollisti i Tiranës, Kaina Nunes është futbollisti më i ri i Chungnam Asan Fc në Korenë e Jugut. Sulmuesi brazilian do të vazhdojë tashmë karrierën në kontinentin aziatik, ndërsa i bashkohet sulmuesit të kombëtares, Jasir Asanit. Chungnam Asan FC e mbylli sezonin e kaluar në vendin e dhjetë. Nga ky trasnferim Tirana

Ylli shkupjan i Kombëtares shqiptare prezanton të dashurën e tij!

Viti 2023 do të mbetet i paharruar për shkupjanin, Jasir Asani. Ai përpos që realizoi ëndrrën e fëmijërisë, duke u bërë pjesë e Kombëtares shqiptare, ai gjeti edhe fatin e dashurisë, pasi ka gjetur njeriun e zemrës. Për lidhjen e tij është përfolur prej kohësh, mirëpo shkupjani deri më tani ka

Jasir Asani viziton Shkëndijën e Haraçinës

Anëtari i Kombëtares shqiptare, shkupjani Jasir Asani, për vizitë te një ndër skuadrat më të njohura shqiptare të viteve të 90-ta, Shkëndija e Haraçinës, aty ku u mirëprit nga legjenda e këtij klubi, Hevzi Aliu, shkruan “infOSport.mk”. Kujtojmë, haraçinasit të ndihmuar edhe nga mërgata e këtij fshati me zemër të madhe,

Me “bombat” e Jasir Asanit, UEFA paralajmëron kundërshtarët e Shqipërisë në Euro 2024

Shtëpia më e madhe e futbollit europian, UEFA, përmes njërës prej faqeve në rrjetet sociale, ka vazhduar të rikujtoj supergolat e shkupjanit, Jasir Asani, me fanellën e kmbëtares shqiptare në kuadër të ciklit eliminatorë për kualifikim në Euro 2024. Shqipëria e mbylli si e para grupin “E” eliminatorë, duke u kualifikuar

Jasir Asani kërcënon çekët: Në Shqipëri ju pret “Ferri”

Kanë mbetur diçka më shumë se 24 orë përpara ndeshjes së rëndësishme kualifikuese të Euro 2024 ndërmjet Shqipërisë dhe Çekisë. “Air Albania” do jetë e stërmbushur me tifozë, që në këtë rast edhe njëherë tjetër do të luaj rastin e lojtarit të 12-të për “kuqezinjtë” tanë në fushën e blertë. Një nga

Euro 2024, goli i Asanit kundër Polonisë, zgjidhet më i bukuri i raundit të gjashtë

UEFA golin e shkupjanit, Jasir Asani përballë Polonisë të dielën e shkuar, e ka përzgjedhur si golin më të bukur të raundit të gjashtë, në kuadër të eliminatoreve për kualifikim në “EURO 2024”. “Predha” e Asanit është votuar në faqen zyrtare të UEFA-s nga tifozët shqiptarë dhe jo vetëm, anë e