Benjamin Kololli lë Japoninë dhe rikthehet në Zvicër te shumë herë kampionët e Bazelit!

Futollisti i përfaqësueses së Kosovës, Benjamin Kololli ka braktisur futbollin japonez dhe është rikthyer në Zvicër, aty ku edhe u krijua si futbollistë. Mesfushori 31-vjeçar ishte pjesë e Shimizu S-Pulse në Ligën e Dytë të Japonisë, aty ku ishte transferuar verën e vitit 2021 nga rradhët e Cyrih, ndërsa tashmë në

Super goli i Kolollit i shënuar ndaj Jang Bojs (VIDEO)

Futbollisti i përfaqëseses së Kosovës, Benjamin Kololli, ndodhet në një formë të shkëlqyeshme, ndërsa një gjë të tillë ka dëshmuar edhe në xhiron e parë të ndeshjeve pas pandemisë “Covid 19” në Superligën e Zvicrës, njofton “infOSport.mk”. Kololli pas golave të shënuar në miqësoret e Cyrihut, të njëjtën gjë bëri edhe

Alioskit te Lidsi mund ti bashkohet një tjetër shqiptarë!

Skuadrat evropiane kanë gjuajtur rrjetën e transferimeve tek talentët kosovar. Së fundmi tre skuadra angleze janë në ndjekje të anësorit të Përfaqësuesës së Kosovës, Benjamin Kololli. Krahas Lids Junajtedit dhe Brentfordit, në garë për lojtarin e Cyrihut ka hyrë edhe Shefilld Vendzi, aty ku luan edhe reprezentuesi tjetër kosovar, Atdhe Nuhiu. “Football Insider”

Kololli shënon dhe asiston në fitoren e Cyrihut ndaj Ksamaksit (VIDEO)

Benjamin Kololli ka shënuar gol dhe ka asistuar në ndeshjen e Cyrihut, skuadër kjo që me rezultatin 2:1 mundi Ksamaksin, njofton “infOSport.mk”. Ylli kosovar barazoi rezultatin në minutën e 73-të, ndërsa vetëm tre minuta më pas asistoi në golin e fitores, të shënuar nga Odey. Ndryshe golin e epërsisë për Ksamaksin në

Lajm jo i mirë për Kosovën në prag të ndeshjes me Ishujt Faroe

Përfaqësuesja e Kosovës mbrëmë në Prishtinë në një lojë shumë bindëse mundi Maltën, duke vazhduar kështu serinë e rezultateve pozitive nën drejtimin e strategut zviceran, Bernard Çallandes. Kosova shënoi fitore 3:1 në ndeshjen e vlefshme të Ligës së Kombeve, ndërsa më i merituari për këtë fitore ishte futbollisti i Cyrihut,

Kololli shënoi, festoi dhe në fund në “grop” përfundoi (VIDEO)

Një ngjarje e pazakontë ndodhi gjatë festimit të golit nga ana e futbollistit shqiptarë të Cyrihut, Benjamin Kololli. Futbollisti i përfaqësueses së Kosovës, mbrëmë doli të jetë hero i skuadrës zvicerane, pasi falë golit të tij të shënuar nga pika e bardhë në minutën e 61-të Cyrihu shënoi fitore në