SuperKupa e Turqisë, Galatasaraj-Fenerbahçe, si asnjëherë më parë zgjati vetëm dy minuta (VIDEO)

Galatasaraji si asnjëherë më parë, me shumë lehtësi fitoi SuperKupën e Turqisë. Gol që në minutën e parë përballë ekipit të të rinjëve të Fenerbahçes, drejtuesit e së cilës skuadër kishin vendosur të zbresin në fushë, në shenjë proteste ndaj Federatës Turke të Futbollit. Menjëherë pas këtij goli, futbollistët me fanella

Skandal, anulohet Superkupa e Turqisë që duheshe të zhvillohet në Arabinë Saudite! Shkak Kemal Ataturku!

Edhe zyrtarisht është shtyrë ndeshja e Superkupës së Turqisë, midis dy skuadrave gjigande, Galatasaraj dhe Fenerbahçe, që duheshe të zhvillohej sonte me fillim në ora 20:45 në Rijad të Arabisë Saudite! Një gjë e tillë ishte paralajmëruar edhe gjatë ditës, ndërsa tashmë vjen edhe konfirmimi. Një orë para finales, futbollistët e të