Milani i frikshëm, 7 gola ndaj Torinos, fitojnë edhe Juve dhe Atalanta (VIDEO)

Milani ka regjistruar fitoren më të thellë këtë edicion në “Serie A”, duke mundur Torinon në transfertë me shifrat 7:0, njofton “infOSport.mk”. Një super paraqitje kjo e “rossonerëve”, që në këtë mënyrë është shumë afër ëndërrës për të siguruar një vend në Ligën e Kampionëve. Njeriu i ndeshjes te Milani, doli

Merret vendimi për futbollistët e Milanit që u ndëshkuan me kartonë, ja cilët do mungojnë kundër Atalantas!

Pas kartonit të verdhë të marrë në sfidën e mbrëmshme ndaj Kaljarit në “Sardegna Arena”, Alesio Romanjoli plotësoi numrin e kartonëve dhe Gjykatësi Sportiv vendosi t’a skualifikojë vetëm për një ndeshje kapitenin kuqezi, në sfidën e rëndësishme të javës së fundit të fazës së parë të Serisë A, ndaj Atalantës