Struga Trim Lum barazon sërish, këtë herë përballë Akademia Pandev

Struga Trim Lum nuk ka shkuar më shumë se një barazim pa gola përballë Akademia Pandev në ndeshjen e xhiros së 12-të, njofton “infOSport.mk”. Trajneri Srgjan Zaharievski e nisi këtë takim me forca të reja në repartin e sulmit, ku për krahë futbollistit me eksperiencë, Bunjamin Shabanit, vendosi të luajë me

Shkëndija zhgënjeu “Ballistët”, vetëm barazim ndaj Tikveshit (VIDEO)

Shkëndija e Tetovës ka zhgënjyer tifozët e saj, “Ballistët”, të cilët pas përfundimit të ndeshjes ndaj Tikveshit kërkuan nga lojtarët e tyre të angazhohen më shumë dhe mos të përsërisin lojra të këtilla, si ajo e sotmja ndaj skuadrës nga Kavadari, shkruan “infOSport.mk”. Edhe pse “kuqezinjtë” ishin favoritë absolut ndaj Tikveshit,

Aksion model i futbollistëve të Shkëndijës! Florent Ramadani nuk fal dhe shënon (VIDEO)

Janë mbyllur 45 minutat e para të ndeshjeve të javës së 12-të në Ligën e Parë, e ku gola janë shënuar në vetëm dy takime, njofton “infOSport.mk”. Në Manastir, Makedonija GJ.P falë golave të shënuar nga Sefer Emini (3’) dhe Kristijan Filipovski (37’), avanson me shifrat 2:0 përballë vendasve të Pelisterit,

Ish sulmuesi i Borecit vendosi derbin e Superligës shqiptare (VIDEO)

Të premtën në elitën e futbollit shqiptarë, në program ishte ndeshja e parë e javës së 7-të, që nisi me një super derbi, Dinamo Tirana - Kukësi, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja e zhvilluar në “Air Albania Stadium” në Tiranë u mbyll me fitoren e miqve, e ku vendosi goli i ish sulmuesit

Broja dëmtohet në momentin e tij më të mirë, mungon sot kundër Uatfordit!

Armando Broja është ndalur në momentin e tij më të mirë. Pasi shënoi dy gola, në po kaq sfida radhazi si titullar te Sauthemptoni, sulmuesi i kombëtares shqiptare nuk do të jetë në dispozicion të trajnerit Hasenhuttl për transfertën e sotme ndaj Uatfordit. Lajmin e ka bërë të ditur vetë tekniku

Tushel në probleme, ndaj Njukasëll do të duhet të luaj pa 3 sulmues!

Tomas Tushel po has në shumë probleme në prag të takimit të sotëm të Çelzit përballë Njuaksëll Junajtedit në “Sent Xhejms Park”. Tushel për këtë ndeshje nuk do t’i ketë të gjitha forcat në dispozicion, pasi do të duhet të luaj pas treshen sulmuese Timor Verner, Romelo Lukaku dhe Kristian Pulishiç. Trajneri

Muriqi rikthehet te Fenerbahçe? Veprimi i bashkëshortes tregon gjithçka

Vedat Muriqi e sheh veten shumë larg Lacio, te e cila skuadër u transferua verën e vitit 2020. Ai tashmë kur ka bërë më shumë se një vit me Lacion, nuk ka arritur të lërë gjurmë në kampionatin italian. Shumë zëra e lidhin Muriqin me një rikthim të mundshëm te Fenerbahçe,

Mediat në Angli zbulojnë trajnerin e ri të Mançester Junajtedit!

E ardhmja e Ole Gunar Solskjaer te Mançester Junajtedi nuk është afatgjate, edhe pse norvegjeyi me “Djajtë e Kuq” ka kontratë deri në vitin 2022. Televizioni i famshëm “ESPN” bën të ditur se Brendon Roxhers do të jetë pasues i Solskjaer. Drejtuesit e Junajtedit e kanë preferencë të parë trajnerin aktual të