Super Muriqi i shënon sërish Real Madridit (VIDEO)

Falë golit të sulmuesit shqiptarë, Vedat Muriqi, Majorka e mbylli pjesën e parë me epërsi minimale 1:0 ndaj gjigandëve të Real Madridit, njofton “infOSport.mk”. Muriqi përfitoi nga një harkim në zonën “madrilène”, dhe me kokë shënoi në rrjetën e Lunin, i ndihmuar këtu edhe nga futbollisti i Realit, Naço Fernandez. https://twitter.com/GoalsZack/status/1622222850533822464?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1622222850533822464%7Ctwgr%5Eeaecbfdbd4882339106e0f748fb6ae3e9ffebe04%7Ctwcon%5Es1_c10&ref_url=https%3A%2F%2Ftelevizioni-24.com%2F2023%2F02%2F05%2Fvideo-vedat-muriqi-fenomenal-i-shenon-supergol-realit%2F Për Muriqin

Vedat Muriqi kërkohet nga skuadra e njohur angleze!

Trajneri i Aston Villas, Unai Emery kërkon me ngulm sulmuesin shqiptarë nga Kosova, Vedat Muriqin, raportuan gjatë ditës së sotme mediat spanjolle, përcjellë “infOSport.mk”. Emery është dashuruar te Muriqi, pas paraqitjeve të këtij të fundit me fanellën e Majorkës në elitën e futbollit spanjoll, aty ku sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës

Vedat Muriqi superior, mposht i vetëm Atletiko Madridin (VIDEO)

Vedat Muriqi vazhdon të shkëlqejë në elitën e futbollit spanjoll, teksa sonte në ndeshjen e tij të 12-të realizoi golin e 8-të sezonal, njofton “infOSport.mk”. Sulmuesi “dardan” sonte shënoi golin e vetëm dhe të fitores për Majorkën përballë Atletiko Madridit, që vazhdon të zhgënjej tifozët e vetë. Ndryshe goli i sontëm për

Vedat Muriqi spektakolar, shënon sërish, por Majorka nuk fiton (VIDEO)

Vedat Muriqi vazhdon me paraqitjet mbresëlënëse me fanellën e Majorkës, për të cilën skuadër sonte realizoi sërish, këtë herë kundër skuadrës së Espanjollit, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja në fjalë u zhvillua në “Palma de Majorka”, mirëpo goli i sulmuesit “dardan” nuk doli të jetë i mjaftueshëm për fitoren e Majorkës, pasi skuadra

Muriqi: Fitorja ndaj Irlanës së Veriut për Fadil Vokrrin

Kosova të enjten në mbrëmje në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë mundi Irlandën e Veriut me shifrat 3:2  në kuadër të xhiros së tretë në Ligën e Kombeve. “Dardanët” treguan performancë fantastike, ndërsa edhe njëherë tjetë Vedat Muriqi tregoi aftësitë e tij realizuese. Sulmuesi kosovar i cili së fundmi luajti me Majorkën

Muriqi dhe Majorka arrijnë akordin mes tyre, mbetet të bindet edhe Lacio!

Vedat Muriqi bëri një super sezon debutues në një nga ligat më të fuqishme europiane, La Liga, duke mbajtur veshur fanellën e Majorkas. Muriqi në 16 ndeshje me Majrokën në La Liga, regjistroi 5 gola dhe 3 asiste, duke ndihmuar këtë skuadër për të mbijetuar në mesin e më të mirëve

Vedat Muriqi rilind te Majorka, i shënon edhe Betisit (VIDEO)

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës, Vedat Muriqi, si duket është rilindur me transferimin e tij te Majorka nga rradhët e Lacios, gjatë afatit kalimtar të dimrit, njofton “infOSport.mk”. Muriqi pas golit të shënuar ndaj Kadiz dy javë më parë, shënoi edhe sot në transfertën ndaj Betis. Sulmuesi nga Prizreni i Kosovës

Turqit e bëjnë fakt të kryer, Vedat Muriqi me ekip dhe kampionat të ri!

Vedat Muriqi do të shpërthente në Turqi me golat e shënuar, duke rrëmbyer vëmendjen Igli Tares, i cili e transferoi te Lacio. Por sulmuesi shqiptar ka rezultuar dështim në Serie A, duke mos arritur kurrë që të ketë një kulminacion dhe të krijojë përshtypje pozitive te trajneri apo tifozët. Vedat Muriqi është