Dy gjigandët e Bundesligës vihen pas shërbimeve të kumanovarit, Ardon Jashari

Futbollisti kumanovar, Ardon Jashari, i cili së fundmi debutoi me Zvicrën edhe në Botërorin “Qatar 2022”, me shumë gjasa viti 2023 do ta gjejë jashtë Zvicrës. Ai aktualisht është pjesë  e skuadrës së Lucernës në Superligën zvicerane, ndërsa sipas “SkySport-it” gjerman Jashari po përcillet nga dy skuadrat e njohura gjermane Lajpcig

Zvicra dërgoi Çekinë në Ligën “B”, te helvetët debutoi kumanovari Jashari (VIDEO)

Zvicra e mbylli me fitore ndeshjen e fundit të grupit 2 në Divizionin “A” në kuadër të Ligës së Kombeve, duke mundur Çekinë me rezultatin 2:1, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja ishte e rëndësishme për të dyja kombëtaret, teksa “helvetët” me fitore do të siguronin mbetjen në divizionin “A” edhe për edicionin e

Kumanovari Ardon Jashari, “Granit Xhaka” i ri që po shkëlqen në Zvicër

Me performaca të jashtëzakonshme fizike, shumë inteligjent, një mesfushor i aftë dhe mbi të gjitha krahasimi që i bëjnë me Granit Xhakën, e bëjnë atë një yll të së ardhmes në futbollin zviceran dhe jo vetëm shkruan “Faktiditor.ch”. Në fakt ai është i gatshëm për sfidat e mëdha që e presin