Maroku shtang Belgjikën, lufta për dy vendet e para në grupin “F” bëhet shumë interesante (VIDEO)

Maroko ka bërë befasinë e rradhës në kuadër të Botërorit “Qatar 2022”, duke mundur Belgjikën e De Brujne me rezultatin 2:0 në kuadër të grupit “F”, njofton “infOSport.mk”. Të përzgjedhurit e Ualid Regragi zhvilluan një super ndeshje, duke u paraqitur mjaft mirë në repartin e mbrojtjes, ndërsa golat e Abdelhamid Sabiri

Golat nga fitorja spektakolare e Francës përballë Belgjikës (VIDEO)

Franca falë përmbysjes spektakolare që bëri ndaj Belgjikës, ka siguruar një vend për në finalen e madhe të Ligës së Kombeve, ku do të luaj kundër Spanjës së Luis Enrikes, njofton “infOSport.mk”. “Gjelat” kanë mposhtur me përmbysje 3:2 Belgjikën në gjysmëfinale, duke siguruar praninë në ndeshjen për trofeun. Ndeshja ishte e luftuar

Belgjika me De Brujne dhurojnë spektakël ndaj Danimarkës (VIDEO)

Belgjika ka bërë sot përmbysjen e çmendur ndaj Danimarkës, teksa ka mundur skandinavët me rezultatin 2:1, edhe pse gjatë pjesës së parë ishte në disavantazh, njofton “infOSport.mk”. Jusuf Poulsen kaloi danezët në avantazh që në minutën e dytë, por Hazard dhe De Brujne përmbysën gjithçka gjatë pjesës së dytë. Torgan Hazard pas

E dhimbshme, futbollisti belg përfundon aventurën në Euro 2020 vetëm pas ndeshjes së parë!

Lajme të këqija për kombëtaren e Belgjikës. Ish-anësori i Atalantës, i cili aktualisht aktivizohet në rradhët e Leçester Sitit, Timo Kastanj ka braktisur kompeticionin EURO 2020. 25-vjeçari u dëmtua gjatë ndeshjes ndaj Rusisë, ndërsa serioziteti i dëmtimit ka bërë që ai të rikthehet në Belgjikë ku gjatë orëve në vijim do

Portugalia tërmet 7 ballësh, Belgjika përmbys Zvicrën dhe zhvlerëson golin e Mehmedit, nuk falin Gjermani dhe Italia (VIDEO)

Janë mbyllur miqësoret e mbrëmjes së sotme, ku kombëtaret e mëdha kanë zbritur në fushë, duke dhuruar spektakël. Spanja dhe Holanda janë ndarë në barazim 1:1, me “iberikët” që shënuan të parët me Kanales në minutën e 19-të, ndërsa “Tulipanët” barazuan me Van de Bek vetëm pas dy minutave lojë në

ZYRTARE, futbolli nuk do të rifillojë edhe në këtë shtet europian

Pas Holandës dhe Francës, tashmë edhe zyrtarisht edhe në Belgjikë nuk do të rifillojë sezoni futbollistik, i pezulluar për shkak pandemisë “Covid 19”. Kjo pasi Qeveria belge ka vendosur që asnjë sport, qoftë profesional apo amator, të mos zhvillohet deri më 31 korrik. Kjo datë, e bënë të pamundur përfundimin e sezonit

Belgjika numëron deri në 9 ndaj San Marinos, Lukaku shkruan historinë (VIDEO)

Belgjika ishte e pamëshirshme ndaj modestëve të San Marinos, duke i mundur ata me rezultatin 9:0 në ndeshjen e vlefshme të grupit “I”, ku në 7 ndeshje kanë shënuar po aq fitore, duke kryesuar bindshëm renditjen tabelare me 21 pikë dhe një gol-averazh impresionues prej 28:1, njofton “infOSport.mk”. Sulmuesi i ri