Po shkëlqen me Struga Trim Lum, Zguro ‘sinjale’ pozitive trajnerit Sylvinho

Struga Trim Lum është një hap larg fazës së grupeve të Ligës së Konferencës, ndërsa pengesa e fundit mban emrin Breidablik. Skuadra e udhëhequr nga Shpëtim Duro ka zhvilluar paraqitje pozitive, ndërsa ka mundur të kalojë 3 raunde të kompeticionit, e për këtë meritë kanë dhe lojtarët. Eksperienca dhe talenti janë

Plotësohet kërkesa e Duros për një mbrojtës të majtë, Zguro i bashkohet Struga Trim Lum

Vangjo Zguro është përforcimi i 5-të i kësaj merkatoje te Struga Trim Lum, që edicionin e fundit u shpall kampion i Maqedonisë në futboll. Kësisoj kjo skuadër do na prezantojë në eliminatoret e Ligës së Kampionëve, aty ku pritet të prezantohet denjësisht, sidomos pas përforcimeve të realizuara në këtë merkato. Përforcimi

Mevlan Adili sherr me trajnerin dhe kapitenin e Skënderbeut! (VIDEO)

Ndeshja e javës së katërt në Superligën shqiptare midis Skënderbeut dhe Vllaznisë është mbyllur në barazimin pa gola. Doli të jetë kjo një përballje pa shumë histori sa u përket rasteve të krijuara, teksa që në pjesën e parë u vu re një mbrojtje hermetike nga të dyja skuadrat. Në mungesë