Asgjë nga transferimi i Hajdarit në futbollin kosovar, i njëjti pritet të nënshkruaj me Voska Sport

Pasi prishi kontratën me Vllazninë e Shkodrës, emri i Bujar Hajdarit lidhej ngushtë me një transferim te skuadra e Malishevës në Superligën e Kosovës. Megjithatë informacionet e fundit të “infOSport.mk”, thonë se shkupjani ka ndërruar mendje dhe përkundër ofertave konkrete nga ana e skuadrës kosvare, ka vendosur të mbetet sërish në

Bujar Hajdari prish kontratën me Vllazninë, gati të transferohet në Superligën e Kosovës

Bujar Hajdari vetëm pas një muaji qëndrim te Vllaznia e Shkodrës, ka vendosur të prish kontratën, pasi i njëjti nuk arriti të ambientohej te skuadra shkodrane. Përveç këtij fakti, ai hasi edhe në disa mosmarrëveshje me drejtuesit e Vllaznisë, me ç’rast vendosi që të largohet nga skuadra e njohur shqiptare. Ai

Konfirmohet lajmi i “infOSport.mk”, Bujar Hajdari prezantohet te Vllaznia

Bujar Hajdari edhe zyrtarisht edicionin e ri do të luaj në Superligën shqiptare, duke veshur fanellën e një ndër skuadrave më të vjetra të Shqipërisë, Vllaznisë së Shkodrës. “infOSport.mk” një transferim të tillë kishte paralajmëruar që dy ditë më parë, ndërsa sot në ditën e dytë të festës së madhe

Sulmuesi Bujar Hajdari krah për krah me Balajn te Vllaznia e Shkodrës

Vllaznia po vijon fazën përgatitore në Bosnje Hercegovinë për ndeshjet e Ligës së Konferencës, ndërsa drejtuesit e saj po punojnë në afrimin e lojtarëve të rinj, me të cilët shpresojnë të kenë një pranverë më të gjatë europiane. Ekipi Shkodran ka vuajtur largimin e shumë futbollistëve në këtë merkato, ashtu

Rabotniçki nënshkruan me talentin shqiptarë

Rabotniçki vazhdon të ju besojë futbollistëve nga shkolla e saj, një politikë kjo tashmë e njohur e “romantikëve”, që gjithnjë prodhojnë futbollistë për në tregun jashtë vendit, njofton “infOSport.mk”. Drejtuesit e skuadrës shkupjane gjatë ditës së sotme kanë nënshkruar kontrata me dy futbollistë nga shkolla e tyre. Fjala është për sulmuesin