Super ylli i Egnatias iu bashkohet 5 futbollistëve shqiptarë te Istanbulspor!

Super ylli i Egnatias, Xhekson Laurentino edhe zyrtarisht është një futbollistë i ri i Istanbulspor, skuadër kjo që garon në elitën e futbollit turk, njofton “infOSport.mk”. Emri i brazilianit figuron i fundit në listën e futbollistëve që do të jenë në disponim të trajnerit për përgatitjet e sezonit të ri,

Xhekson i thotë “JO” Shkëndijës, pritet ti bashkohet Tiranës!

Kapiteni i Egnatias, braziliani Xhekson ishte shumë afër transferimit te Shkëndija, mirëpo i njëjti sipas informacioneve të fundit që vijnë nga Shqipëria, ka ndryshuar mendje dhe do të qëndroj edhe më tej në Superligën shqiptare. Xhekson në parim thuhet se kishte arritur marrëveshje me Shkëndijën, madje edhe klubet kishin precizuar gjithçka,

Shkëndija gati të paguajë 100 mijë euro për një fantazist brazilian!

Shkëndija është në bisedime të avansuara me brazilianin e Egnatias, Jackson. Ky i fundit aktualisht është pjesë e skuadrës së Egnatias, drejtuesit e së cilës skuadër për shitjen e kartonit të tij kërkojnë plotë 100 mijë euro. Sipas “SuperSport” drejtuesit e Shkëndijës janë të gatshëm për të paguar këtë dëmshpërblim, vetëm