“CNNIndonesia”: Fatmirja, futbollistja muslimane nga Kosova me të cilën Gjermania në vitin 2017 fitoi Kupën e Botës

Përveç Mesut Ozilit, Gjermania ka pasur edhe mesfushoren emigrante të fesë muslimane, Fatmire Alushi, e cila ndihmoi Kombëtaren gjermane të femrave ta fitojë Kupën e Botës në vitin 2007. Fatmire Alushi është edhe gruaja e ish-futbollistit të mirënjohur, i cili ka dhjetë paraqitje me Përfaqësuesen e Kosovës, Enis Alushit, shkruan “CNNIndonesia”. Kur

Komplikohen gjërat, dy të infektuar me koronavirus te Borusia Menhengladbah!

Dy persona kanë rezultuar të infektuar me koronavirus te skuadra e Borusia Menhengladbah, pas raundit të dytë të testeve, shkruan tabloidi gjerman “Bild”. Raportohet se njëri nga të infektuarit është futbollist. Personat që janë testuar pozitiv aktualisht ndodhen në izolim shtëpiak, teksa stërvitja me futbollistët tjerë po vazhdon normalisht. “Ne i përmbahemi

Trafik kokaine, në Gjermani arrestohet një ish-futbollist i njohur shqiptarë

Një ish-futbollist i njohur shqiptar, identiteti i të cilit nuk është bërë ende publik, është arrestuar për trafik lëndësh narkotike dhe rrezikon 3 vite burg në Gjermani. Sipas informacioneve nga Gjermania, personi ën fjalë është përfshirë në marrëveshje të paligjshme gjatë periudhës të qëndrimit në Gjermani, edhe pse kishte udhëtuar

Lëv nuk fton Mustafin për miqësoret ndaj Spanjës dhe Brazilit

Trajneri i Gjermanisë, Joakim Lëv, nuk e ka ftuar mbrojtësin shqiptar të Arsenalit, Shkodran Mustafi, për miqësoret e marsit kundër Spanjës (23 mars) dhe Brazilit (27 mars). Pavarësisht se futbollisti me origjinë nga Gostivari është titullar te “Topçinjtë”, nuk e ka bindur Lëvin për t’u ftuar në Kombëtaren gjermane. Para shqiptarit, Lëv