“Mos ma merr djalin në ekip, e kam krahë pune për të shitur shalqinjtë”! Historia e padëgjuar e Ylber Ramadanit, që u transferua në Serie A

Thuhet se futbollistët më të mirë dalin nga “balta” dhe kjo shprehje është gjithmonë e vërtetë. Ashtu si edhe në botë, ku janë vendet e varfra ato që nxjerrin yjet e mëdhenj të futbollit, edhe në trevën shqiptare janë pikërisht lojtarët që kanë vuajtur më shumë që sot spikasin në

Ramadani asiston, Miovski shënon (VIDEO)

Anëtarëi i Kombëtares shqiptare, Ylber Ramadani është kthyer në një titullar të padiskutueshëm këtë sezon te skuadra e Aberdin në elitën e futbollt skocez.  Mesfushori shqiptar është shndërruar në një lojtar shumë deçiziv te Aberdin, teksa javë pas jave është gjithmonë nga minuta e parë përpara mbrojtjes, një pozitë shumë

Mesfushori i kombëtares shqiptare transferohet në Skoci

Mesfushori i Kombëtares shqiptare, Ylber Ramadani, karrierën e tij ka vendosur ta vazhdojë në Skoci te skuadra e Aberdin, një ndër kundërshtarët e Shkëndijës në garat e Liga Europës, njofton “infOSport.mk”. Ramadani së fundmi ishte pjesë e skuadrës hungareze të MTK Budapest, që ra në ligën e dytë në Hungari. Me Aberdin,