Ajaksi edhe zyrtarisht kampion i Holandës, e mbyll sezonin me dopietë

Ajaksi edhe zyrtarisht është shpallur kampion i Holandës, teksa të mërkurën në mbrëmje si mysafir në ndeshjen e fundit të javës së 34-të mundi De Grafshapin me rezultatin 4:1, njofton “infOSport.mk”. Në këtë mënyrë skuadra nga Amsterdami arriti që të ruajë diferencën prej 3 pikëve ndaj PSV Ajndhovenit, që në fund

Futsal Shkupit po i buzëqesh titulli kampion, fitojnë edhe në Shtip (VIDEO)

Futsal Shkupi nuk njeh kundërshtarë edhe në fazën e ndeshjeve të “Play-off” në elitën e futsalit vendor, njofton “infOSport.mk”. Skuadra nga Çairi të enjten në mbrëmje shënoi një ndër fitoret më të mëdha në këtë fazë, duke mundur Astibon në transfertën në Shtip me rezultat 7:2. Edhe pse kjo konsiderohej si

SHKËNDIJA KAMPION

Shkëndija edhe zyrtarisht është kampioni i ri i Maqedonisë në futboll, njofton “infOSport.mk”.  Të besuarit e trajnerit Qatip Osmani sot në ndeshjen e javës së 29-të mundën FC Shkupin me rezultatin 2:0, dhe tashmë 7 javë para fundit të sezonit 2017/2018 ka plotë 26 pikë epërsi ndaj Vardarit të vendit