E bujshme, Mirlind Daku i Kosovës i bashkohet kombëtares së Shqipërisë!

Futbollisti nga Gjilani, Mirlind Daku, i cili aktualisht luan në kampionat slloven me skuadrën e NK Mura, shumë shpejt do ti bashkohet kombëtarës se Shqipërisë. Televizioni nga Kosova, “Kanal10” mëson se Daku tashmë ka arritur marrëveshje me krerët e FSHF-së dhe është në pritje të pasaportës shqiptare të cilën do ta

Partizani i Tiranës kërkon sulmuesin e përfaqësueses së Kosovës!

Partizani ka spostuar të gjithë vëmendjen te merkato teksa në “radarët” e klubit nga kryeqyteti shqiptarë, është shfaqur edhe emri i ish-sulmuesit të Kukësit, Mirlind Daku. “Panorama Sport” shkruan se Partizani po negocion me klubin e Osijekut në Kroaci për ta marrë 24-vjeçarin në formulën e huazimit. Mesa duket të kuqtë kanë

Ende pa kaluar gjysma e sezonit, super Daku barazohet me golashënuesin më të mirë të edicionit të kaluar, Baftiu!

Mirlind Dakut i janë dashur vetëm 14 ndeshje për tu barazuar me golashënuesin më të mirë të edicionit të kaluar, Blendi Baftiu. Sulmuesi i Ballkanit në 14 ndeshje të këtij edicioni ka realizuar 19 gola, aq sa kishte bashkëlojtari i tij Blendi Baftiu edicionin e kaluar, kur edhe ishte shpallur  si

12 gola në 6 ndeshje, Mirlind Daku i Ballkanit nuk njeh limite

Ballkani i Arsim Kabashit vazhdon të dhurojë spektakël në Superligën e Kosovës. Skuadra e drejtuar nga trajneri Ismet Munishi, ka siguruar një tjetër fitore në kampionatin elitarë të Kosovës, duke mposhtur Arbërinë në udhëtim me rezultat 4:2. Edhe në këtë përballje, protagonist absolut ishte bomberi Marlind Daku, i cili realizoi një

Pas Ejupit dhe Grezdës, edhe një tjetër shqiptarë i bashkohet Osijekut

Muzafer Ejupit dhe Eros Grezdës, te Osijeku iu është bashkuar edhe një tjetër futbollistë shqiptarë. Fjala është për kosovarin, Mirlidn Daku, i cili te skuadra kroate transferohet nga rradhët e Llapit. Daku është vetëm 20-vjeçar, mirëpo paraqitjet e tij të shkëlqyeshme me fanellën e skuadrës kosovare, kanë bërë që drejtuesit e