Miqësorja Kaljari-Pogon që u shndërrua në arenë lufte mes tifozëve italian dhe polak

Miqësorja midis Kaljarit dhe skuadrës polake të Pogon u shndërrua në një arenë lufte mes tifozërive të të dyja skuadrave. Ultrasit polakë të cilët kishin udhëtuar drejt Italisë për të mbështetur skuadrën e tyre, janë përleshur në rrugët e Sardenjës me tifozët e Kaljarit. Nëpërmjet videove që po qarkullojnë në internet, shihen

Juve, tre pikë të mëdha në transfertën ndaj Kaljarit (VIDEO)

Juventusi ka shënuar edhe fitoren e 6-të me rradhë, të katërtën në ndeshjet e “Serie A”, pasi sonte në ndeshjen e javës së 20-të me rezultatin minimal 1:0 mundi Kaljarin në transfertë, njofton “infOSport.mk”. Më i merituari për këtë tre pikësh të rradhës të “biankonerëve” në kampionatin italian ishte Bernardeski, i