Etrit Berisha e nis me stil sezonin e ri në “Serie B”, pret penalti dhe ndal Moncën e Berluskonit dhe Gallianit (VIDEO)

Sot edhe zyrtarisht ka nisur sezoni i ri në “Serie B”, aty ku ekipi i SPAL, pjesë e së cilës është edhe gardiani shqiptarë, Etrit Berisha luajti në transfertën kundër Moncas së dyshes Berluskoni-Galliani. Ky takim nuk prodhoi asnjë gol, ndërsa shkaktar kryesor mund të llogaritet pikërisht gardiani shqiptarë, i cili

Etrit Berisha në mesin e TOP5 portierëve më të mirë në Europë

Edhe pse Spal renditet në pozitën e parafundit në “Serie A” dhe Etrit Berisha ka pësuar 44 gola në 26 ndeshje, portieri i kombëtares shqiptare po zhvillon një sezon të jashtëzakonshëm. 31-vjeçari nga Prishtina ka kryer pritje të jashtëzakonshme dhe falë tij Spal ndodhet ende në garë për të siguruar qëndrimin

Berisha flet për tranfsferimin dhe sezonin e ri me SPAL në “Serie A”

Portieri i Kombëtares shqiptare, Etrit Berisha, këtë verë la Atalantën dhe iu bashkua Spalit, duke vazhduar sërish në Serinë A. Në një prononcim për “Sky Sport”, ai ka folur për aventurën e re dhe ndryshimin që ka bërë në karrierën e tij. “Ne futbollistët jemi mësuar të ndryshojmë skuadrat, tani janë ditët

Probleme për Etrit Berishën, Gollini në vend të tij

Etrit Berisha do të mungojë në sfidën përballë Kaljarit, në Kupën e Italisë. Portieri i kombëtares shqiptare nuk do të qëndrojë jashtë për shkak të rotacionit nga trajneri Xhan Piero Gasperini, por për shkak problemeve shëndetësore. Prishtinasi vuan nga një sindrom gastrointestinal dhe për këtë arsye nuk do të jetë as

Berisha transferohet në Francë!

Portieri i Kombëtares shqiptare, Etrit Berisha do t’i jap fund qëndrimit disa vjeçar në futbollin italian, duke nis një aventurë të re në elitën e futbollit francez. Sipas medieve në Francë, Berisha është shumë pranë transferimit te skuadra e Lille. Gjithnjë sipas mediave franceze, Berisha tashmë ka gjetur marrëveshjen me Lille, dhe

Atalanta beson te Berisha, refuzon ofertën e Lilës

Atalanta beson te Etrit Berisha. Gardiani i Kombëtares shqiptare ka pasur një tjetër sezon të mrekullueshëm në “Serie A” me Atalantan që me pritjet e tij ka ndihmuar ekipin të kualifikohet në Liga Europa për të dytin vit rresht. Pikërisht paraqitjet e tij të shkëlqyeshme me fanellën e Atalantas kanë zgjuar

Berishës i bashkohet edhe një tjetër shqiptarë te Atalanta

Lideri i Përfaqësueses U21 të Kosovës, Ardian Ismajli, shumë shpejt mund ta ketë të ardhmen në futbollin italian. Qendërmbrojtësi kosovar, i cili në skuadrën e Hajdukut nuk po gjen shumë hapësira, me gjasë në afatin kalimtar do të vërshohet nga ofertat. Mediat kroate shkruajnë se në ndeshjen Kosovë – Gjermani, Ismajlin e