Demir Imeri vazhdon karrierën në Kazakistan

Demir Imeri, i cili së fundmi ishte pjesë e Superligës shqiptare, duke mbrojtur ngjyrat e Egnatias, karrierën e tij ka vendosur ta vazhdojë në Kazakistan, duke nënshkruar kontratë me skuadrën e FC Atyrau. Ishin vetë drejtuesit e skuadrës kazake që kishin kontaktuar direkt mesfushorin kërçovarë, i cili enkas për “infOSport.mk” zbuloi

Pas trajnerit Ramadani, nga Egnatia largohen edhe dy futbollistë nga Maqedonia

Pas largimit të trajnerit Zekirja Ramadani, te Egnatia kanë ndodhur një sër largimesh, përfshirë këtu edhe dy të fundit, me protagoistë futbollistët nga Maqedonia e Veriut, Filip Duranski dhe Demir Imeri. Që të dyve u ka skaduar kontrata me skuadrën nga Rrogozhina, mirëpo informacionet e “infOSport.mk”, flasin se të njëjtit nuk

Nuk mjafton goli i Demir Imerit, Vllaznia dorëzohet në Shkodër përballë Laçit

Demir Imeri ka dhuruar edhe një paraqitje shumë të mirë me fanellën e Vllaznisë së Shkodrës, skuadër kjo që sot u dorëzua në Shkodër përballë Laçit të Shpëtim Duros, njofton “infOSport.mk”. Futbollisti kërçovarë shënoi golin e vetëm për Vllazninë, skuadër kjo që në fund u mund 2:1 nga Laçi. Që të tre

Vllaznia mbylli vitin 2020 në vendin e parë, por i largohet një nga sulmuesit!

Vllaznia ka pasur një ecuri fantastike në pjesën e parë të sezonit dhe planet për merkaton e janarit, mund të kenë ndryshuar rrënjësisht. Nëse shumëkush në fillim mund ta mendonte skuadrën shkodrane, pretendente për mesin e artë, tanimë, puna po bëhet për objektiva edhe më madhorë. Edhe merkatoja e tillë pritet.

Klasikja shqiptare mbyllet me barazim, Demir Imeri sërish protagonist te Vllaznia (VIDEO)

Demir Imeri vazhdon të shkëlqejë në elitën e futbollit shqiptarë me fanellën e Vllaznisë, skuadër kjo që këtë edicion po bënë krenar gjithë shkodranët, njofton “infOSport.mk”. Futbollisti kërçovarë  shënoi edhe në klasiken shqiptare kundër Tiranës, ndaj së cilës skuadër Vllaznia barazoi 1:1 në stadiumin “Selman Stërmasi”. Doli të jetë kjo një

Demir Imeri shënon pas 37 sekondash lojë, Vllaznia demolon Skënderbeun (VIDEO)

Demir Imeri vazhdon me paraqitjet e tij të mira me fanellën e Vllaznisë së Shkodrës, teksa sot shënoi golin e parë në fitoren e thellë 5:1 të skuadrës së tij përballë ish kampionëve të Skënderbeut, njofton “infOSport.mk”. Imeri shënoi golin e tij më të shpejtë në karrierë, kjo pasi tundin rrjetën

Demir Imeri shënon në fitoren e Vllaznisë, shkodranët vazhdojnë të kryesojnë renditjen (VIDEO)

Demir Imeri po kalon momente shumë të mira te Vllaznia e Shkodrës. Kërçovari te skuadra shkrodrane erdhi si agjent i lirë, teksa së fundmi sihte pjesë e skuadrës ukrainse të Olimpipk Donetsk, njofton “infOSport.mk”. Ai te Vllaznia kishte debutuar me gol në miqësoren ndaj Erzenit, që më pas të shënojë edhe

Vllaznia e pamëshirshme ndaj Elbasanit, Demir Imeri realizon “dopietë”

Vllaznia e Shkodrës është treguar shumë e pamëshirshme ndaj Elbasanit në ndeshjen e 1/8 së finales së Kupës së Shqipërisë, duke mundur me rezultatin e thellë 8:0, njofton “infOSport.mk”. Skuadra e Brdariç konfirmoi edhe një herë se po kalon një formë shumë të mirë dhe ruan perfeksionin me katër fitore që