Besir Demiri e fitoi gjyqin ndaj Zhilinas në FIFA, ja sa të holla përfitoi shkupjani!

Besir Demiri e ka fituar gjyqin me ish ekipin e tij, MSK Zhilina, për shkak se sllovakët e ndërprenë kontratën me mbrojtësin e majtë pa asnjë arsye. E gjitha ndodhi gjatë pandemisë, teksa Zhilina largoi shumë lojtarë me pretekstin se nuk i përballonte dot financiarisht. Mes tyre ishte edhe shkupjani, Besir

Paratë e fituara nga gjyqi ndaj një gazetë, Messi i dhuron në spital!

Gazeta "ABC" ka humbur gjyqin kundër Fondacionit Leo Messi. Akuzat për manipulim të llogarive kishin vënë në diskutim seriozitetin dhe transparencën e fondacionit të krijuar nga ylli argjentinas i Barcelonës, Lionel Messi. Kapiteni i “katalunasve” nuk mund ta pranonte diçka të tillë dhe vendosi ta çonte çështjen në Gjykatë, ndërsa së