Golat nga përmbysja spektakolare e Renovës ndaj Rabotniçkit (VIDEO)

Renova ka zhvilluar një ndër ndeshjet më të forta gjatë stinorit vjeshtorë, teksa sot në Tetovë me rezultatin 4:3 mundi Rabotniçkin, njofton “infOSport.mk”. Kjo fitore e “gjipspunuesve” fiton në peshë edhe për vetë faktin se “romantikët” deri në minutën e 60-të po avansonin me shifrat 3:1. Megjithatë loja ekipore, e

Renova, 9 ndeshje pa fitore!

Renova ka vijuar serinë e ndeshjeve pa fitore, që tashmë numëron plotë 9 të tilla. Skuadra e trajnerit Bujar Islami ka pësuar disfatën e 6-të në 9 ndeshjet e fundit, duke prekur zonën e ftohtë në renditje, njofton “infOSport.mk”. Skuadra nga Xhepçishti sot në kuadër të javës së 17-të pësoi disfatë

Vardari nuk ndalet, mund edhe Renovën dhe shkon në +5 ndaj vendit të dytë (VIDEO)

Vardari ka regjistruar edhe fitoren e 9-të nga gjithsej 13 ndeshje të zhvilluara këtë edicion në elitën e futbollit vendor, njofton “infOSport.mk”. Të besuarit e trajnerit Aleksandar Vasoski në arenën “Todor Proeski” mundën Renovën me rezultatin 2:0, me nga një gol të shënuar në secilën pjesë. https://www.facebook.com/infosport.mk/videos/2373079672957646/ Golin e parë për “kuqezinjtë” nga